شرکت اکتیویژن (Activision) ساعاتی پیش آمار جدید و البته خیره‌کننده‌ای از فرنچایز Call of Duty را به اشتراک گذاشت. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

 

طبق آمار جدید ارائه شده، درآمد فرنچایز Call of Duty در طول ۱۲ ماه گذشته از مرز ۳ میلیارد دلار عبور کرده است. همچنین در طول این مدت بیش از ۲۰۰ میلیون بازی‌باز به تجربه‌ی عناوین Call of Duty Mobile, Call of Duty: Warzone, Call of Duty: Modern Warfare و Call of Duty: Black Ops Cold War پرداخته‌اند.

 

درآمد سالانه‌ی فرنچایز Call of Duty نسبت به سال گذشته حدود ۸۰ درصد و فروش آن نیز حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است. همچنین از نظر تعداد بازی‌بازان و ساعات صرف شده ماه نوامبر سال جاری، بهترین عملکرد را در طول بازه زمانی مشابه در طول تاریخ این سری داشته است که رکورد ویژه‌ای محسوب می‌شود. علاوه بر این، تعداد بازی‌بازان Call of Duty Warzone نیز هم‌اکنون از مرز از ۸۵ میلیون نفر عبور کرده‌ است.

 

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War مدتی پیش توانست رکورد جدیدی را از نظر فروش دیجیتالی در تاریخ این سری به ثبت برساند. همچنین شرکت اکتیویژن چندی پیش اعلام کرد که بازی Call of Duty: Modern Warfare رکورد فروش سال اول این مجموعه را جابه‌جا کرده است. این شرکت در طول دو سال اخیر توانسته است این فرنچایز را از روش‌های مختلف گسترش داده و تعداد بازی‌بازان بیشتری را جذب نماید. مطمئناً با ادامه‌ی این روند شاهد آمارها و رکوردهای جدیدی از نظر فروش و تعداد بازی‌بازان این فرنچایز خواهیم بود.

 

Call of Duty: Black Ops Cold War هم‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اکس، سری اس و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.