فروش GTA 5 روی کنسول‌های نسل جدید فراتر از انتظارات شرکت تیک تو اینتراکتیو بوده و از بازنشر بازی به شدت استقبال شده است.

 

عنوان Red Dead Redemption 2 موفقیتی بزرگ برای راکستار گیمز محسوب می‌شود، اما مسیری پر پیچ و خم برای رسیدن به فروش GTA 5 در پیش دارد. GTA 5 که برای اولین بار در سپتامبر 2013 برای پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 عرضه شد، حالا به فروش 165 میلیونی دست پیدا کرده است.

 

به لطف نسخه‌های ایکس باکس سری ایکس/اس و پلی استیشن 5، بازی GTA 5 نسبت به گزارش مالی قبلی شرکت تیک تو اینتراکتیو (Take Two Interactive) رشدی 5 میلیون نسخه‌ای را تجربه کرده است. مدیر بخش مالی تیک تو، هانا سیج (Hannah Sage)، در گزارشی به وبسایت GamesIndustry اعلام کرد که نسخۀ نسل حاضر بازی فراتر از انتظارات آن‌ها عمل کرده است.

 

بر اساس جزئیات منتشر شده از سوی گروه تحقیقاتی و آماری NPD، بازی GTA 5 از نظر فروش دلاری، پرفروش‌ترین بازی آمریکا در دهۀ اخیر محسوب می‌شود. همچنین سری GTA در مجموع 375 میلیون نسخه فروش داشته است.

 

در اوایل سال جاری، راکستار گیمز تایید کرد که بازی بعدی GTA به طور فعال در دست ساخت قرار دارد. انتظار می‌رود تا پایان سال جاری به طور رسمی از این عنوان رونمایی شود.

 

مدتی پیش، کریس کلیپل (Chris Klippel)، نویسندۀ Rockstar Mag، در توییت خود به ورژن جدید موتورگرافیکی راکستار گیمز یعنی RAGE 9 اشاره کرد که از آن برای توسعۀ GTA 6 استفاده می‌شود. کلیپل در این باره گفت:

همان‌طور که همه حدس می‌زدند، راکستار گیمز برای بازی GTA 6 از ورژن جدید موتورگرافیکی خود (RAGE 9) استفاده می‌کند که بی‌نظیر است. من توانستم بازخوردهای بسیار مثبتی را دریافت کنم، به نظر نمی‌رسد که ناامیدی‌ای از این منظر در راه باشد. ما در مورد انجینی صحبت می‌کنیم که از زمانۀ خود جلوتر است.