شرکت سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر (Warner Bros. Interactive Entertainment) و استودیوی ندررلم (NetherRealm Studios) اخیراً آمار جدیدی را از فروش مجموعه‌ی Mortal Kombat و جدیدترین نسخه‌ی آن منتشر کرده‌اند. طبق آخرین اطلاعات به اشتراک گذاشته شده، Mortal Kombat 11 تاکنون بیش از ۱۲ میلیون نسخه فروش داشته است.

 

عملکرد عالی Mortal Kombat 11 سبب شده است تا فروش کلی مجموعه نیز از مرز ۷۳ میلیون نسخه عبور کند. همچنین بازی موبایل Mortal Kombat که هم‌اکنون بر روی پلتفرم‌های IOS و اندروید در دسترس قرار دارد نیز تا به حال بیش از ۱۳۸ میلیون بار دانلود شده است.

 

در ادامه می‌توانید بیانیه‌ی منتشر شده از سوی اد بون (Ed Boon)، مدیر نوآوری و یکی از خالقان Mortal Kombat، را مشاهده کنید:

 

زمانی که Mortal Kombat تقریباً ۳۰ سال پیش منتشر شد، هرگز فکر نمی‌کردم که این سری بتواند به مجموعه‌ای که حالا آن را می‌شناسیم، تبدیل شود و به فروش بیش از ۷۳ میلیون نسخه برسد. ما برخی از پرُ شور‌ترین طرفداران در دنیا را داریم و از حمایت آن‌ها در طی سال‌های گذشته سپاسگزاریم.

 

شاید جالب باشد بدانید که طبق آمار منتشر شده از سوی دنیل احمد (Daniel Ahmad)، یک نحلیلگر فعال در صنعت بازی، Mortal Kombat با فروش بیش از ۷۳ میلیون نسخه، هم‌اکنون پرفروش‌ترین مجموعه‌ی مبارزه‌ای در دنیا محسوب می‌شود. شما می‌توانید فروش دیگر سری‌های بزرگ این سبک را در ادامه مشاهده کنید:

 

  • ۶۵/۱ میلیون نسخه تا تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۱ – Super Smash Bros. Ultimate
  • ۵۱ میلیون نسخه تا آپریل ۲۰۲۱ – Tekken
  • ۴۶ میلیون نسخه تا تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۱ – Street Fighter

 

استودیوی ندررلم مدتی پیش اعلام کرد که پشتیبانی از Mortal Kombat 11 را پایان داده و در حال تمرکز بر روی پروژه‌ی بزرگ بعدی خود است.

 

بازی Mortal Kombat 11 هم‌اکنون بر روی کنسول‌های نینتندو سوییچ، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، پلی‌استیشن ۵ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.