کپکام (Capcom) به تازگی اعلام کرده که بازسازی تحسین شده‌ی بازی Resident Evil 2، از زمان عرضه در ژانویه‌ی 2019 توانسته از مرز فروش ده میلیون نسخه عبور کند.

 

سری Resident Evil همیشه دارایی درآمدزایی برای کپکام بوده است. با این حال این سوددهی در سال‌های اخیر به سطح جدیدی رسیده و عناوین Resident Evil هم از نظر واکنش منتقدان و هم از نظر فروش به اوج رسیده‌اند. بازسازی سال 2019 بازی Resident Evil 2 توانسته خیلی زود به یکی از پرفروش‌ترین عناوین کپکام تبدیل شده است. این بازی حالا به دستاوردی دیگر از نظر فروش رسیده است.

 

کپکام به تازگی در توئیتر خود رسما تایید کرده که بازی Resident Evil 2 توانسته به 10 میلیون نسخه فروش در جهان برسد. اخیرا بازی Resident Evil 2 در کنار Resident Evil 3 و Resident Evil 7 برای کنسول‌های نسل نهم هم آپدیت شد. این آپدیت نرخ فریم بالاتر، صوت سه بعدی و Ray-Tracing را به بازی اضافه می‌کند. این آپدیت برای پلتفرم PC هم در دسترس است.

 

طرفداران Resident Evil می‌توانند در آینده منتظر اتفاقات هیجان‌انگیزی برای این سری باشند. اول از همه در ماه اکتبر قرار است شاهد انتشار بسته الحاقی Shadow of Rose در کنار یک دوربین سوم شخص و محتوای جدید برای Mercenaries در بازی Resident Evil Village باشیم. هم‌چنین این بازی در سال 2023 برای PSVR 2 منتشر خواهد و در ماه مارس سال آینده هم شاهد انتشار بازسازی Resident Evil 4 خواهیم بود.

 

بازی Resident Evil 2 در حال حاضر برای ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن 5 و پلتفرم PC در دسترس است.