به تازگی فیل اسپنسر (Phil Spencer) در یک مصاحبه از نقش بسیار مهم بتسدا (Bethesda) در ایکس‌باکس صحبت کرده است. او هیجان زیادی برای بازی‌های معرفی شده و معرفی نشده‌ی ایکس‌باکس دارد.

 

فیل اسپنسر مهمان جدیدترین قسمت پادکست ایکس‌باکس بود. در این پادکست صحبت‌های زیادی درباره‌ی خرید بتسدا و زنیمکس شکل گرفت. به گفته‌ی اسپنسر، روند خرید در سال ۲۰۲۱ نهایی خواهد شد و همه چیز مرتب است. اسپنسر نسبت به شرایط موجود احساس خیلی خوبی دارد. فعلا مایکروسافت دخالتی در فعالیت بتسدا ندارد و آن‌ها کار خودشان را انجام می‌دهند؛ که ممکن است به خاطر نهایی نشدن خرید این استودیو باشد.

 

اسپنسر همچنین می‌گوید با وجود هزینه‌ی ۷ میلیارد دلاری، شرایط اقتصادی خوب است و سودآوری خواهند داشت.

 

در ادامه به این نکته اشاره می‌کند که نقش بتسدا در پیشرفت ایکس‌باکس “خیلی خیلی حیاتی” خواهد بود. او بی‌صبرانه منتظر نهایی شدن خرید است تا به عنوان یک شرکت مشغول به کار شوند. اسپنسر هیجان زیادی برای بازی‌هایی مانند Starfield دارد. البته همین حس را نسبت به بازی‌های معرفی نشده هم دارد.

 

فیل اسپنسر باور دارد که بتسدا “یک بخش الحاقی شگفت انگیز” برای استودیوهای فرست پارتی مایکروسافت خواهد بود. به گفته‌ی او سال ۲۰۲۱ بسیار هیجان انگیز است و بتسدا هم “بخش فوق العاده مهمی” از آن خواهد بود.

 

اضافه شدن بتسدا به تیم مایکروسافت اقدام بسیار مهمی بود و طرفداران ایکس‌باکس را بسیار خوشحال کرده است. در حال حاضر می‌دانیم که بتسدا در حال کار روی Starfield است و فعلا زمان زیادی تا The Elder Scrolls IV باقی مانده است.