سرانجام پس از مدت‌ها انتظار هواداران بازی‌های ورزشی، بخش EA Sports شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) با انتشار یک تریلر به صورت رسمی از بازی FIFA 22 رونمایی کرد و از این طریق تعدادی از ویژگی‌های جدید آن را معرفی نمود.

 

بدون شک یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های جدید بازی FIFA 22 را می‌توان مربوط به تکنولوژی پیشرفته‌ی HyperMotion دانست که با کمک آن می‌توان شاهد انیمیشن‌های کاملا واقع‌گرایانه و منحصر به فرد بود. با این حال شرکت الکترونیک آرتس اخیرا اعلام کرد طرفدارانی که قصد دارند به مانند بازی Battlefield 2042 از تمامی قابلیت‌ها و پیشرفت‌های این اثر لذت ببرند، باید نسخه‌ی نسل نهمی آن را با قیمت بیشتری خریداری کنند.

 

با نگاهی گذرا به فروشگاه‌های پلی‌استیشن و مایکروسافت می‌توان فهمید که نسخه‌های مربوط به کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس برچسب قیمتی ۷۰ دلاری دارند. البته یک گزینه برای کسانی که نسخه‌ی نسل هشتمی بازی FIFA 22 را خریداری کرده و قصد داشته باشند آن را به نسخه‌ی نسل نهمی ارتقا دهند نیز وجود خواهد داشت که برای استفاده از آن باید از برنامه‌ی EA’s Dual Entitlement استفاده نمایند. در کنار نسخه‌ی نسل هشتمی ۶۰ و نسخه‌ی نسل نهمی ۷۰ دلاری، علاقه‌مندان به بازی FIFA 22 می‌توانند نسخه‌ی Ultimate Edition این اثر را با قیمت ۱۰۰ دلار تهیه کنند که شامل به‌روزرسان رایگان و اختیاری نسل نهمی برای کاربران پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان خواهد بود.

 

علاوه بر این موارد، شرکت الکترونیک آرتس اعلام کرد که تمامی پیشرفت‌های بازی‌بازان در بخش‌های Ultimate Team و Volta قابل انتقال به نسل نهم و بالعکس خواهد بود و بازی‌بازان می‌توانند تمامی این اطلاعات را در صورت لزوم انتقال دهند. با این حال بازی‌بازان باید توجه داشته باشند که تمامی پیشرفت‌ها و دستاوردها در حالت‌های co-op Seasons ،Online Seasons ،Pro Clubs و Career Mode قابلیت انتقال بین دو نسخه‌ی نسل هشتم و نهم را نخواهند داشت. همچنین نسخه‌ی Ultimate Edition تنها به صورت دیجیتالی قابل خرید خواهد بود. در نهایت شرکت الکترونیک آرتس اعلام کرد که فناوری جدید HyperMotion تنها بر روی کنسول‌های نسل نهمی قابل اجرا بوده و کیفیت اجرایی نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان شامل این تکنولوژی نخواهد بود.

 

عنوان FIFA 22 قرار است در تاریخ ۹ مهر ماه ۱۴۰۰ (۱ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی) بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی، سرویس گوگل استدیا و کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد. همچنین در همین تاریخ نسخه‌ی FIFA 22 Legacy Edition بر روی کنسول نینتندو سوییچ عرضه خواهد.