شرکت سونی اعلام کرد از سال 2013 تا به امروز نزدیک به 2 میلیارد بازی ویدیویی را در هر دو کنسول پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 به فروش رسانده است.

 

بخشی از گزارش مالی جدید سونی در سه ماهه‌ی اول سال 2022، به مجموع فروش بازی‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 اختصاص دارد. طبق اطلاعات منتشر شده، از زمان عرضه‌ی کنسول پلی استیشن 4 در سال 2023، مجموعاً 1.912 میلیارد واحد بازی به صورت دیجیتال و فیزیکی فروخته شده‌اند.

 

گزارش‌ها حاکی از آن است که دو کنسول پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 رکورد فروش 2 میلیارد بازی را در طول این سال مالی خواهند شکست که یک نقطه عطف جدید برای برند پلی استیشن محسوب می‌شود. همچنین سونی اعلام کرد که با وجود کاهش درآمد در سه ماهه‎‌ی اول سال، در حال آماده شدن برای عرضه‌ی 18 میلیون دستگاه کنسول پلی استیشن 5 در سال مالی 2022 است.

 

به دلیل کندی روند خرید بازی‌های فرست پارتی و ترد پارتی در خرده‌فروشی‌ها و فروشگاه پلی‌ استیشن، فروش بازی‌های سونی به صورت سه‌ماهه به 47.1 میلیون واحد کاهش یافته است. هر دو کنسول مذکور 909 میلیون دلار از مجموع درآمد بازی در طول سه ماهه اول 2022 درآمدزایی کرده‌اند.

 

با وجود آن که پلی استیشن 2 در صدر جدول پرفروش‌ترین کنسول‌ها قرار دارد، اما مجموع فروش بازی‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 توانست رکورد جدیدی را در این زمینه ثبت کند.