موضوع انحصاری بودن بخشی از محتوای بازی Marvel’s Avengers بازخوردهای منفی بسیاری از کاربران را به دنبال داشت. تیم سازنده در جدیدترین مصاحبه‌ی خود به این موضوع پرداخته و به هواداران اطمینان داده است که محتوای مربوط به شخصیت Spider-Man کاملا مستقل از داستان اصلی بازی خواهد بود.

 

این موضوع که محتوای مربوط به شخصیت مرد عنکبوتی (Spider-Man) پس از عرضه تنها در انحصار کاربران کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ خواهد بود، باعث نارضایتی و البته نگرانی برخی از هواداران بازی Marvel’s Avengers شده است. با توجه به محبوبیت بالای این ابرقهرمان، طبیعی است که قرار گرفتن محتوای مربوط به این شخصیت در اختیار تعداد محدودی از کاربران، نارضایتی دیگران را به دنبال خواهد داشت. علاوه بر این، موضوع دیگری که باعث نگرانی کاربران شده است، به موضوع محتوای بازی و تاثیر این تصمصم تیم سازنده بر کیفیت بازی و روایت داستان اصلی مربوط می‌شود.

 

با توجه به این که شخصیت مرد عنکبوتی به عنوان یک بسته‌ی الحاقی به بازی Marvel’s Avengers اضافه می‌شود، سوال این جا است که این موضوع چه تاثیری بر محتوای اضافی و خط داستانی اصلی نسخه‌های عرضه شده بر دیگر پلتفرم‌ها خواهد داشت؟ آیا داستان مربوط به این ابرقهرمان به صورت یک بخش کاملا مجزا روایت خواهد شد یا قرار است شاهد تاثیر نبود این شخصیت در نسخه‌های دیگر پلتفرم‌ها برروی خط داستانی و محتوای پس از انتشار باشیم؟

 

در جدیدترین مصاحبه‌ی خود، تیم سازنده‌ی بازی Marvel’s Avengers بیان کرده است که داستان شخصیت مرد عنکبوتی یک بخش مستقل از داستان اصلی خواهد بود و این محتوا در حقیقت به بخش اصلی اضافه و متصل خواهد شد. به عبارت دیگر، انحصاری بودن محتوای این شخصیت تاثیری بر داستان اصلی بازی نخواهد داشت و نیازی به جایگزینی شخصیت‌های دیگر و یا یافتن راه‌کارها دیگر برای جبران این نقص وجود نخواهد داشت.

مرد عنکبوتی یک بخش اضافی در کنار داستان اصلی خواهد بود. هیچ نیازی به جایگیزینی و یا ایجاد تغییر در داستان وجود ندارد. ما برای قهرمان‌ها، چالش‌ها، داستان و تمامی بخش‌های گیم‌پلی که در آینده عرضه خواهند شد برنامه‌ریزی کرده‌ایم. در کنار همه‌ی این موارد، محتوای مربوط به شخصیت مرد عنکبوتی وجود خواهد داشت و نکته‌ی مهم این جا است که این محتوا به دیگر بخش‌ها ملحق خواهد شد. خبری از جایگزین کردن شخصیت‌ها و یا تغییرات مشابه برای جبران این موضوع نخواهد بود. این محتوا باید به خوبی به برنامه‌های عظیم ما برای بازی ملحق شود. این موضوع شبیه این بود که شرکت سونی به ما بگوید آیا می‌توانید این شخصیت را به بازی خود اضافه کنید؛ مانند اضافه کردن یک گیلاس برروی یک کیک، بدون این که این تصمیم تاثیری بر دیگر بخش‌ها داشته باشد. با این حال، این شخصیت هیچ چیزی را به هیچ شکلی تغییر نخواهد داد. همه چیز طبق برنامه‌ی در نظر گرفته شده برای محتوای اصلی و تمامی محتوا و بسته‌های الحاقی که در آینده برای بازی عرضه خواهند شد، پیش می‌رود.

 

در ادامه‌ی این مصاحبه، زمانی که از تیم سازنده سوال شد که آیا بخش مربوط به مرد عنکبوتی یک بخش کاملا مستقل خواهد بود یا خیر، شاون اسکای (Shaun Escayg)، کارگردان نوآوری بازی، به صراحت پاسخ داد که «بله، کاملا».

 

این موضوع که بخشی از محتوای یک بازی مورد انتظار همچون Marvel’s Avengers تنها در انحصار برخی کاربران خواهد بود، به طور حتم می‌تواند باعث ناامیدی برخی از هواداران شود. با این حال، تصمیم تیم سازنده برای جدا کردن محتوای انحصاری بازی از دیگر بخش‌ها این اطمینان را به هواداران خواهد داد که تجربه‌ی داستان اصلی بازی و دیگر محتوای در نظر گرفته شده برای این عنوان تحت تاثیر این موضوع قرار نخواهد گرفت.

 

بازی  مورد انتظار Marvel’s Avengers قرار است در تاریخ ۱۴ شهریور ماه سال جاری (۴ سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی) برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی، کنسول‌های اکس‌باکس وان، پلی‌ستیشن ۴ و سرویس گوگل استدیا عرضه شود. علاوه بر این، تیم سازنده قصد دارد این بازی را برای کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس نیز عرضه کرده و امکان ارتقاء رایگان بازی را نیز در اختیار کاربران قرار دهد.