آقای جیم رایان (Jim Ryan)، مدیرعامل اجرایی بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی (Sony Interactive Entertainment) به تازگی در رابطه با پیشرفت‌هایی که پلی‌استیشن ۵ در پشتیبانی از بازی‌های کنسول‌ نسل هشتمی شرکت سونی داشته، گزارشاتی را ارائه کرده است.

 

اگرچه سطح پشتیبانی از نسل قبلی که کنسول پلی‌استیشن ۵ به بازی‌بازان ارائه می‌دهد قابل مقایسه با کنسول نسل نهمی شرکت مایکروسافت یعنی اکس‌باکس سری اکس نیست (که توانایی اجرای بازی‌های سه نسل گذشته‌ی خود را دارد)، اما شرکت سونی به طرفداران این اطمینان را داده است که کنسول نسل نهمی آن‌ها در آینده خواهد توانست که تقریباً تمام عناوین پلی‌استیشن ۴ را بدون هیچ مشکل فنی به اجرا در بیاورد. همچنین تمام این بازی‌ها از قدرت اضافه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۵ استفاده خواهند کرد، به همین دلیل حداقل باید یک بار توسط سازندگان مورد آزمایش و تأیید قرار بگیرند تا از اجرای بدون مشکل بازی‌ها اطمینان حاصل شده و در صورت مشاهده‌ی مشکل برطرف شوند.

 

حال به تازگی آقای جیم رایان طی مصاحبه‌ی اخیر خود با CNET در رابطه با اینکه قابلیت پشتیبانی از نسل قبل کنسول پلی‌استیشن ۵ درحال پشت سر گذاشت چه مراحلی است صحبت کرده‌اند. ایشان اذعان داشتند که شرکت سونی در حال همکاری با صدها ناشر و توسعه دهنده در سراسر جهان بر سر آزمایش بیش از ۴۰۰۰ هزار بازی پلی‌استیشن ۴ برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ است و تا اینجای کار از پیشرفت‌های صورت گرفته کاملاً راضی هستند. در ادامه شما می‌توانید بخشی از صحبت‌های ایشان را مشاهده کنید:

 

همان‌طور که قبلاً نیز به شما گفته‌ایم، کنسول پلی‌استیشن ۵ طراحی شده است تا بتواند بازی‌های منتشر شده برای پلی‌استیشن ۴ را به بهترین شکل به اجرا در بیاورد. در حال حاضر ما مشغول ارزیابی و آزمایش بیش از ۴۰۰۰ عنوان منتشر شده برای کنسول پلی‌استیشن ۴ با همکاری توسعه دهندگان و ناشران آن‌ها هستیم و باید به شما بگوییم که از پیشرفت‌های صورت گرفته تا این مقطع کاملا خرسند هستیم.

 

شرکت سونی قبل از این نیز اعلام کرده بود که کنسول پلی‌استیشن ۵ قادر خواهد بود تا اکثر بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را به خوبی اجرا کند.