در بازی God of War Ragnarok، ٩ قلمرو به دلیل زمستان بزرگ یا Fimbulwinter، دچار یخبندان شده‌اند‌. در این مقاله راحع به این واقعه مهم توضیح داده می‌شود.

 

در ادامه برخی از وقایع داستانی بازی God of War 2018 فاش خواهد شد

 

در بازی God of War 2018، کریتوس و فرزندش آتریوس به بلندترین نقطه‌ی 9 قلمرو رفته و خاکستر فِی (Faye) را طبق وصیتش، در آن‌جا پخش نمودند. آن‌ها در طول مسیر، با فریا (Freya)، فرزند روئین تنش، بالدر (Baldur)، و بسیاری از موجودات دیگر مواجه شدند. در پایان بازی، شاهد بودیم که اقلیم 9 قلمرو، به طور ناگهانی دست‌خوش تغییر شده و رنگ و بوی زمستان را به خود گرفت. طبق گفته‌ی میمیر (Mimir)، این‌ تغیبر ناگهانی آب و هوا به معنای شروع Fimbulwinter بود. موضوعی که بازیکنان باید مدت بیشتری صبر کنند تا جزئیات بیشتری از این اتفاق مهم را دریابند.

 

از تریلرها و تصاویر منتشر شده از God of War Ragnarok، سایه‌افکندن Fimbulwinter بر 9 قلمرو به وضوح مشخص بوده و به نظر می‌رسد که این تغییر ناگهانی آب و هوا، از اهمیت بالایی برخوردار است. برای درک بهتر Fimbulwinter و نقش آن در داستان بازی، بهتر است نگاهی به اساطیر نورس داشته باشیم. با وجود این‌که Fimbulwinter، می‌تواند چالش‌های خاص خود را داشته باشد، از نظر فاجعه‌آمیز و ترسناک بودن، قابل قیاس با حادثه‌ی Ragnarok نیست.

 

 

در زمان وقوع Ragnarok، بلایای طبیعی متعددی به وقوع می‌پیوندند. خدایان تا سرحد مرگ با یکدیگر مبارزه می‌کنند و در نهایت یک دنیای نوپا و جدید از آب‌ها پدید می‌آید. این در حالیست که فقط 2 نفر از حادثه‌ی Ragnarok جان سالم به در می‌برند: لیف (Lif) و لیفثراسیر (Lifthrasir). این دو نفر شروع به زاد و ولد کرده و باعث ادامه‌ی نسل بشریت می‌شوند.

 

از سوی دیگر، در Prosa Edda نیز به Fimbulwinter اشاره شده است. طبق این کتاب، در زمان رخداد فیمبل‌وینتر، خورشید از نظرها مخفی می‌ماند؛ حرص و طمع باعث فاصله افتادن بین اعضای خانواده‌ها شده و برادرکُشی رواج می‌یابد. در پایان God of War 2018، میمیر به کریتوس هشدار می‌دهد که Fimbulwinter با بارش برف زیادی توأم خواهد بود و پس از آن، Ragnarok روی داده و باعث پایان دنیا می‌شود. البته میمیر به این نکته نیز اشاره می‌کند که Ragnarok صد سال زودتر از پیش‌‌گویی‌ها به وقوع‌پیوسته است و موضوعی نامعلوم، منجر به این شده که این حادثه جلو بیفتد‌. براک (Brok) و سیندری (Sindri) نیز بابت وقوع پیش از موعد Fimbulwinter احساس نگرانی می‌کنند. اگر پیش‌گویی‌ها درست باشد، Fimbulwinter سردترین و آخرین زمستان خواهد بود.

 

 

تریلر God of War Ragnarok، نمایان‌گر این بود که یخبندان بر سرتاسر 9 قلمرو سایه انداخته است. این موضوع باعث شده تا دشمنان جدیدی به سطح زمین آمده و شما را تهدید کنند. سرمای شدید هوا موجب شده تا کریتوس و آتریوس، برای حمل‌و‌نقل از سورتمه‌ای که توسط گرگ‌ها کشیده می‌شود استفاده کنند. با این‌که داستان بازی God of War رگناروک کماکان در 9 قلمرو جریان دارد، اما مشخص است که Fimbulwinter باعث شده تا بسیاری از موضوعات دیگر مثل گذشته نباشند‌. اعمال کریتوس به نحوی به رخداد Fimbulwinter سرعت بخشیده‌اند. موضوعی که می‌تواند هم نگران‌کننده و هم امیدبخش باشد. زود از راه رسیدن فصل سرد، ممکن است نمایان‌گر این باشد که تقدیر از قبل تعیین نشده و نتایج Fimbulwinter، آن‌طور که در اساطیر ذکر شده نیست. از طرف دیگر ممکن است کریتوس و آتریوس بتوانند از رگناروک جلوگیری کرده و جلوی وقایع هولناک وعده داده شده را بگیرند‌.

 

به هر صورت، بزرگ‌ترین چالش‌های کریتوس هنوز از راه نرسیده‌اند. فریا، ثور، گرگ عظیم‌الجثه‌ای به نام فنریر و اودین، از جمله کسانی هستند که کریتوس باید به زودی با آن‌ها مواجه شود.

 

با این‌که بازی God of War از اساطیر نورس اقتباس شده، اما این فرنچایز بارها نشان داده است که برداشت خاص خود را از وقایع نقل شده در کتاب‌های منبع دارد. Fimbulwinter، یک زمستان سخت و سهمگین محسوب می‌شود؛ با این‌حال‌، مشخص نیست که استودیوی سانتا مونیکا (Santa Monica) قصد دارد چه استفاده‌ای از این زمستان ترسناک در God of War Ragnarok داشته باشد.

 

بازی God of War Ragnarok در تاریخ 18 آبان 1401 (9 نوامبر 2022) برای پلی استیشن 4 و 5 عرضه خواهد شد.