به تازگی مشخص شده است که برنامه‌های مدیا و استریم معروفی مانند نتفلیکس (Netflix)، هولو (Hulu)، دیزنی‌پلاس (Disney+)، یوتیوب (Youtube) و اسپاتیفای (Spotify) از همان روز عرضه‌ی کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵، برروی این دستگاه‌ها موجود خواهند بود.

 

این نسل برخلاف نسل قبلی، مایکروسافت و سونی اصراری بر مرور ویژگی‌های مربوط به مدیا و سرگرمی کنسول‌های خود نداشته‌اند. اما نگران نباشید. اگر از کنسول خود برای استریم و تماشای تلویزیون استفاده می‌کردید، برروی کنسول‌های نسل بعدی هم قادر به انجام این کار خواهید بود. امروز سونی اعلام کرد که پلتفرم‌های استریم فیلم و سریال معرفی مانند نتفلیکس، هولو و آمازون پرایم ویدیو (Amazon Prime Video) از همان روز عرضه برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ موجود خواهند بود.

 

 همچنین کرانچی‌رول (Crunchyroll) هم به گفته‌ی خود تکنیکا (Technica) از روز عرضه برروی این کنسول در دسترس خواهد بود. البته سونی هنوز حضور برخی نرم‌افزارها مانند اچ‌بی‌ا مکس (HBO Max) و برنامه‌های ورزشی مانند NBA و NFL را برروی این کنسول تایید نکرده است. پیام دقیق سونی به شرح زیر است:

 

همانطور که در ویدیوی رابط کاربری پلی‌استیشن ۵ دیدیم، قرار است که ویژگی‌هایی منحصر به سرگرمی و مدیا در کنسول ما وجود داشته باشد. شما می‌توانید خیلی راحت بین محتوای بازی و مدیا سوییچ کنید. در صفحه‌ی مدیا دیگر نیازی به دانلود نرم‌افزارها از فروشگاه پلی‌استیشن ندارید و نرم‌افزارهای محبوب و معروف از همان روز اول در آنجا خواهند بود. کنسول پلی‌استیشن ۵ دارای یک مرکز کنترل هم هست که به شما اجازه‌ی کنترل موسیقی‌تان را می‌دهد.

 

اکس‌باکس سری اکس چطور؟ خب باید گفت که تمام نرم‌افزارهایی که برروی Universal Windows Program ساخته شده است (شامل تمام نرم‌افزارهای اکس‌باکس وان)، برروی این کنسول هم کار خواهند کرد که این شامل پلتفرم‌های استریم هم خواهد شد. پس اگر نرم‌افزاری برروی اکس‌باکس وان موجود بوده است، برروی اکس‌باکس سری اکس/اس هم همینطور خواهد بود.

 

اکس‌باکس سری اکس در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) به صورت جهانی و پلی‌استیشن ۵ در تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) در آمریکای شمالی و استرالیا و در تاریخ ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) در اروپا عرضه خواهد شد.