تنها چند روز دیگر تا عرضه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی بازی تیراندازی و چند نفره‌ی Rainbow Six Siege برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اس و سری اکس باقی مانده است. طبق اطلاعیه‌ی شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) این نسخه به راحتی از رزولوشن ۴K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی کرده و حتی می‌تواند از رزولوشن ۴K پویا به همراه نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه‌ای نیز برخوردار باشد. حال به نظر می‌رسد نسخه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۵ بازی Rainbow Six Siege قرار است از ویژگی‌های منحصر به فرد کنترلر DualSense به مانند تریگرهای تطبیق‌پذیر و بازخورد لمسی بهره ببرد تا برای طرفداران مجموعه یک تجربه‌ی عمیق و لذت‌بخش از گیم‌پلی تیراندازی را به ارمغان آورد.

 

به تازگی تیم توسعه‌ی بازی Rainbow Six Siege در وبلاگ خبری پلی‌استیشن به تمجید از قابلیت‌های کنترلر DualSense پرداخته و اعلام کردند که از ویژگی‌های خارق‌العاده‌ی این کنترلر می‌توانند برای غوطه‌وری بهتر بازی‌بازان در میدان نبرد و بهبود دریافت بازخوردهای گوناگون از اتفاقات و حوادث استفاده نمایند. طبق اطلاعات منتشر شده، با استفاده از تریگرهای تطبیق‌پذیر کنترلر DualSense مقاومت ماشه‌ی تمامی تفنگ‌های بازی شبیه‌سازی خواهد شد و هر کدام علاوه بر محدوده‌ی فشار متغیر، مقاومت متفاوتی را در هنگام فشرده شدن کلید مربوطه خواهند داشت؛ به طور مثال مقاومت ماشه‌ی یک سلاح سبک به مانند کلت کمری بسیار کمتر از مقاومت سلاحی سنگین به مانند تفنگ دوربین‌دار خواهد بود.

 

به لطف استفاده از تریگرهای تطبیق‌پذیر کنترلر DualSense، بازی‌بازان می‌توانند با هر بار فشردن کلید R2 به ازای هر اسلحه یک مقاومت منحصر به فرد را حس نمایند و یک احساس واقعی از تیراندازی را تجربه نمایند. علاوه بر تقاوت شلیک با هر اسلحه‌ی سبک و سنگین، بازی‌بازان می‌توانند حتی تفاوت بین حالت‌های تک‌تیر و تمام اتوماتیک اسلحه‌ها را به صورت واقعی و عمیق احساس کنند.

با استفاده از قابلیت بازخورد لمسی، بازی‌بازان تاثیر اتفاقات محیطی را بسیار بهتر از قبل درک خواهند کرد؛ زیرا این قابلیت به صورت پویا و عمیق نسبت به محیط واکنش نشان می‌دهد. تمامی بازخوردهای منحصر به فرد و واقعی از شلیک اسلحه، انفجارها، تجهیزات مختلف و موارد دیگر مستقیما به بازی‌بازان منتقل خواهد شد.

 

عنوان Rainbow Six Siege هم‌اکنون برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. این بازی قرار است در تاریخ ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۹ (۱ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی) برروی کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اس و سری اکس منتشر شود.