بازی Ghost of Tsushima آخرین عنوان انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۴ در نسل هشتم است که طی روزهای آینده رسما برای این کنسول عرضه می‌شود. حال به تازگی نقدها و نمرات این بازی نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

تکرار، واژه‌ی غریبی نیست زیرا این روزها بسیاری از سازندگان ریسک نمی‌کنند و سعی دارند تا همان فرمول موفق همیشگی را تکرار کنند و ادامه دهند. اما برخی دیگر نیز همیشه به دنبال نوآوری هستند و در این راه ریسک‌های زیادی را به جان می‌خرند؛ سازندگانی به مانند یوبی‌سافت که معتقد هستند فرنچایزی به مانند Assassins نیاز به تحول و نوآوری دارد و به جای تکرار همان نسخه‌ی منسوخ شده دست به نوآوری زده و فرنچایز محبوب خود را متحول می‌کنند. اما دسته‌ای دیگر از سازندگان نیز هستند که با وجود دارا بودن یک آی‌پی یا فرنچایز محبوب اما باز هم به فکر خلق ایده‌های جدید هستند. استودیوی ساکرپانچ را می‌توان از جمله این سازندگان برشمرد. شاید در بهترین حالت تصورمان این بود که این استودیو در اواخر نسل هشتم نسخه‌ای دیگر از فرنچایز  Infamous را به بازار عرضه کند که مطمئنا می‌توانست موفقیت این استودیو و فروش این بازی را تضمین کند اما به جای اینکار به سراغ ساخت پروژه‌ی مد نظر خود رفت و تصمیم گرفت تا یک آی‌پی جدید و یک بازی بزرگ دیگر را خلق کند. صرف نظر از اینکه بازی Ghost of Tsushima چه نمراتی دریافت کند و چه عملکردی داشته باشد باید به افتخار سازندگانی هم چون ساکرپانج، سی دی پراجکت و امثالهم که همواره سعی بر این دارند تا دنیای بازی‌های ویدئویی را با ایده‌های جدید و خلاقانه، زنده نگهدارند، تمام قد ایستاد.

بازی Ghost of Tsushima آخرین عنوان انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۴ در نسل هشتم است که طی روزهای آینده رسما برای این کنسول عرضه می‌شود. حال به تازگی نقدها و نمرات این بازی نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

 

We Got This Covered 10/10

Ghost of Tsushima یک روایت جذاب است که با مبارزات شگفت انگیز، مکانیک‌های جهت یابی نوآورانه و جلوه‌های بصری تماشایی همراه شده که آن را تبدیل به یکی از بهترین‌ بازی‌هایی می‌کند که برروی کنسول پلی‌‍‌استیشن ۴ عرضه شده است.

 

Destructoid 9.5/10
با عنوان موفقی همچون Ghost of Tsushima، ساکرپانچ نیز در زمره‌ی استودیوهای بزرگی همچون اسنامنیاک، ناتی داگ و سنتامونیکا قرار می‌گیرد.
GamesRadar+ 9/10
Ghost of Tsushima یک عنوان Assassins Creed با ستینگ سامورایی است که یوبی‌سافت آرزو می‌کند کاش این شرکت چنین عنوانی را ساخته بود.
 
Vandal 8.5/10
Ghost of Tsushima یک بازی انقلابی نیست اما تجربه واقعا لذت بخشی است. اگرچه برخی قسمت‌های بازی به مانند هوش مصنوع با مشکلات مواجه هستند اما ستینگ بازی و تجربه‌ی آن بسیار جذاب به یاد ماندنی هستند که تا مدت‌ها پس از اتمام بازی در خاطرتان خواهد ماند.
 
Gamespot 7/10
اگرچه بازی Ghost of Tsushima از نظر سینمیای یک تجربه شگفت انگیز است اما مشکلاتی به مانند طراحی آشنا (تکراری) ماموریت‌های جهان باز و مشکلات داخلی که بازی به ان دچار است را نمی‌توان نادیده گرفت. هنگامی که شما سوار بر اسب خود در دنیای زیبای بازی به کاوش می‌پردازید، در دست خود یک شمشیر دارید و با وجود اینکه قادر هستید در این حالت نیز به ثبت تصاویر بپردازید، Ghost of Tsushima بهترین عملکرد را دارد و بهترین تجربه را به شما ارائه می‌دهد. شاید Ghost of Tsushima دقیقا به مانند فیلم‌های کلاسیک ژاپنی نباشد ولی در بسیاری از اوقات تجربه‌ای مشابه را ارائه می‌دهد.