در فاصله‌ی یک روز تا انتشار بازی Microsoft Flight Simulator، برخی از نقدها و نمرات این اثر منتشر شده که در ادامه به مرور آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

در جدیدترین نسخه از سری بازی‌های Microsoft Flight Simulator شاهد انواع مختلفی از جت‌ها و هواپیماهای پرجزئیات هستیم. شما در این بازی می‌توانید مهارت‌های خلبانی خود را در برابر چالش‌های پرواز شبانه، آب‌وهوای پویا در یک دنیای زنده امتحان نمایید. بیش از ۲۰ نوع هواپیمای پرجزئیات با مدل‌های منحصربه‌فرد در این بازی وجود دارد. وظیفه‌ی توسعه‌ی این بازی را استودیوی اسوبو (Asobo Studios) برعهده دارد.

 

جهان Microsoft Flight Simulator شامل بیش از ۳۷ هزار فرودگاه، ۱٫۵ میلیون ساختمان و بیش از دو میلیارد درخت، روخانه، کوهستان و موارد دیگر است. هواپیماها و کابین‌ خلبان به طور دقیق شبیه‌سازی شده‌اند. این بازی از یک سیستم چک‌لیست جدید برخوردار است که افراد مبتدی و حرفه‌ای می‌توانند با استفاده از راهنماها سطح خلبانی خود را بسنجند. این بازی از یک آب‌وهوای پویا و زنده برخوردار است و تجربه‌ی بازی در حالت آب‌وهوای بارانی و خشک متفاوت خواهد بود. همچنین وجود پیشرفته‌ترین موتور فیزیک با بیش از ۱۰۰۰ سطح کنترل در هر هواپیما، تجربه ای واقع‌گرایانه را امکان‌پذیر می‌کند.

 

بازی Microsoft Flight Simulator در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ (۱۸ آگست ۲۰۲۰) برروی رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. حال به بررسی نقدها و نمرات این بازی می‌پردازیم:

 

AusGamers: 10/10

این بازی همانند معجزه‌ای در پرواز کردن است. Microsoft Flight Simulator نه تنها احساسات شما را تسخیر می‌کند، بلکه جهان را نیز در دستان شما قرار می‌دهد.

IGN: 10/10

بازی Microsoft Flight Simulator بسیار فوق‌العاده به نظر می‌رسد. توصیف لذت پرواز در سراسر دنیا و آزادی عمل در این بازی دشوار است. وجود جزئیات و قابلیت‌های فراوان موجب شده است تا این بازی به یکی از بهترین تجربه‌های شبیه‌سازی تبدیل شود. دیدن نقاط دیدنی معروف در دنیا، فرود آمدن در فرودگاه‌های مشهور و وجود برخی موارد دیگر این بازی را به یک تجربه‌ی خاص و لذت‌بخش تبدیل کرده است.

Press Sport Australia: 10/10

Microsoft Flight Simulator عنوانی که حتما باید آن را تجربه کنید تا به میزان فوق‌العاده بودن آن پی ببرید. این بازی تمام ابزارات لازم را برای ارائه‌ی یک تجربه‌ی شبیه‌سازی پرواز زیبا فراهم کرده است. استودیوی اسوبو یک کار فوق‌العاده را انجام داده است؛ به طوری که ساعات لذت‌بخشی را برای بازی‌بازان و همچنین کارشناسان حرفه‌ای در پرواز فراهم می‌کند.

Eurogamer Italy: 9/10

بازی Microsoft Flight Simulator تنها یک عنوان شبیه‌سازی نیست، بلکه در عین حال یک ویترین فنی است که توجه همه را به خود جلب می‌کند. اگر از یک رایانه‌ی شخصی مناسب و قدرتمند برخوردار هستید، تجربه‌ی این بازی را از دست ندهید.

Everyeye.it: 9.3/10

کاری که مایکروسافت و اسوبو از لحاظ فنی و شبیه‌سازی برروی بازی Microsoft Flight Simulator انجام داده‌اند، بزرگ و بی‌نظیر است.

Attack of the FanBoy: 9/10

بازی Microsoft Flight Simulator یک تجربه‌ی ضروری برای طرفداران شبیه‌سازی پرواز است؛ اما مطئمناً افراد دیگر نیز از مشاهده‌ی جهان و تجربه‌ی این بازی لذت خواهند برد.

Jeuxvideo.com: 9/10

بازی Microsoft Flight Simulator با داشتن فناوری‌های نوآورانه‌ی کاملاً به‌روز شده، ما را به کشف جهانی دعوت می‌کند که تاکنون همانند آن را ندیده‌ایم.

Areajugones : 9/10

Microsoft Flight Simulator تا به حال یکی از بهترین عناوین سال جاری محسوب می‌شود. عنوانی که استودیوی اسوبو توانسته است آن را به یکی از بهترین عناوین شبیه‌سازی تبدیل کند. این بازی برای خلبان تازه‌کار و حرفه‌ای بسیار مناسب خواهد بود. دنیای واقعی این بازی هرگز در عناوین شبیه‌سازی دیگر مشاهده نشده است.

Trust Reviews: 9/10

این بازی نمایان‌گر یک سرمایه‌گذاری جاه‌طلبانه و موفق است که مرزهای مربوط به فوتورئالیسم را در مدیوم صنعت بازی‌های ویدئویی گسترش می‌دهد. برای دستیابی به چنین شاهکاری به پشتیبانی از قابلیت Azure نیاز بود، اما هنگامی که به شهرهای بی‌پایان و جنگل‌های انبوه بازی از فاصله‌ی هزار پایی نگاه می‌کنید، موانع و مرزبندی‌ها از بین می‌روند. Microsoft Flight Simulator یک عنوان زیبا و نفس‌گیر است و امیدوارم در آینده نیز شاهد چنین شبیه‌سازهایی باشیم.