در آستانه عرضه‌ی پنجمین نسخه از سری بازی‌های Sniper Elite، نقدها و نمرات اثر مذکور نیز منتشر شده است که در این بخش به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 

بازی Sniper Elite 5 همانند نسخه‌های قبلی این مجموعه در دوران جنگ جهانی دوم روایت می‌شود. بازیکنان بار دیگر کنترل تک‌تیرانداز مشهور این سری یعنی کارل فیربرن را برعهده خواهند داشت. وقایع این بازی در سال 1944 و در کشور فرانسه جریان دارد. کارل باید در این راه اطلاعاتی از پروژه‌ی جدید نازی‌ها که کراکن نام دارد، کسب نماید.

 

همانند نسخه‌های قبلی این مجموعه، بازی Sniper Elite 5 از یک بخش داستانی و یک بخش چندنفره برخوردار است. بخش داستانی این بار گسترده شده است و مکان‌های دنیای واقعی با استفاده از فتوگرامتری برای بازسازی یک محیط زنده و غوطه‌ور کننده قرار داده شده‌اند. همچنین راه‌های مختلف و نابودی لیست اهداف، چشم‌انداز کاملا جدیدی را در هر ماموریت ارائه داده است. بخش داستانی این بازی را می‌توانید به صورت تک‌نفره یا Co-Op تجربه کنید.

 

حالتی به نام Invasion نیز در بخش PvP بازی Sniper Elite 5 وجود دارد. جایی که شما می‌توانید در نقش یک تک‌تیرانداز آلمانی قرار بگیرید و چالش‌های جدیدی را تجربه کنید. در بخش چندنفره نیز قابلیت ارتقای شخصیت و سلاح، بدست آوردن XP و مدال وجود دارد. در این بخش، بازیکنان در مبارزات رقابتی با 16 نفر، به نبرد با یکدیگر خواهند پرداخت و مهارت‌های تیراندازی خود را امتحان می‌کنند. اگر در حالت چندنفره به تجربه‌ی Co-Op تمایل دارید، می‌توانید حداکثر با 3 بازیکن دیگر در مقابل امواج دشمنان در حالت Survival قرار بگیرید.

 

در ادامه می‌توانید تعدادی از نقدها و نمرات بازی Sniper Elite 5 را مشاهده کنید...

Playstation Universe: 9/10

بازی Sniper Elite 5 قوی‌ترین نسخه‌ی این مجموعه تا به امروز است. این بازی بر اساس کاری که Sniper Elite 4 با گسترش در مقیاس نقشه‌ها به خوبی انجام داد، بخش‌های مختلف را مملو از کارهای مختلف برای انجام دادن می‌کند و قسمت مبارزات خود را بهبود می‌دهد. اگر به دنبال یک عنوان تیرانداز تاکتیکی و ارزشمند در دوران جنگ جهانی دوم هستید، تجربه‌ی Sniper Elite 5 به شدت توصیه می‌شود.

God is A Geek: 8.5/10

Sniper Elite 5 با داشتن با نبردهای لایه‌ای، نقشه‌های عظیم و گزینه‌های مختلف برای انجام ماموریت و کشتار، بهترین اثر این فرنچایز به شمار می‌رود.

 

IGN Italia: 8.3/10

بازی Sniper Elite 5 تکامل طبیعی یک تیراندازی سوم شخص ساخته‌ی استودیوی Rebellion را نشان می‌دهد که با مکانیک‌های گیم‌پلی پیشرفته‌تر و آزادی عمل قابل توجه به‌روز شده است. تیم سازنده‌ موفق به انجام یک جهش کیفی کوچک دیگر در بازی شده است، اگرچه هنوز کارهایی برای انجام دادن (به ویژه در زمینه‌ی فنی) به منظور دستیابی به کیفیت بهتر وجود دارد.

Attack of the Fan Boy: 8/10

در خصوص این بازی، چیز جدیدی به سبک مخفی‌کاری اضافه نشده است، اما تلفیقی متفکرانه از عناصر و ایده‌های چندین فرنچایز از سبک‌های مختلف محسوب می‌شود. در نهایت نتیجه کار باعث شده است تا شاهد یک عنوان سرگرم‌کننده باشیم.

IGN: 7/10

بازی Sniper Elite 5 هنوز هم یک بازی رضایت‌بخش و فوق‌العاده در سبک تیراندازی تاکتیکی محسوب می‌شود، اما به نظر می‌رسد این سری باید وسعت دید خود را برای عناوین آینده بالاتر ببرد.

میانگین نمرات بازی در متاکریتیک

 

میانگین نمرات بازی در Opencritic

 

بازی Sniper Elite 5 برای عرضه روی کنسول‌های پلی‌استیشن 5، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس/اس، رایانه‌های شخصی و سرویس گیم پس در نظر گرفته شده است.