در آستانه انتشار بازی The Quarry، اثر جدید استودیوی Supermassive Games و دنباله‌ی معنوی Until Dawn، نقدها و نمرات اثر مذکور نیز منتشر شده است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 

The Quarry اثر جدید استودیوی Supermassive Games است. این استودیو پیش از این به خاطر ساخت بازی Until Dawn و سری Dark Pictures شناخته می‌شود. The Quarry با الهام از فیلم‌های اسلشر دهه‌ی 80 ساخته شده است. Supermassive Games از فیلم‌های Friday the 13th و Sleepaway Camp به عنوان منبع الهام خود استفاده کرده است. به گفته‌ی این استودیو در این بازی از موتیف‌های ژانر وحشت در دوره‌های مختلف به صورت ترکیبی استفاده شده است. به گفته‌ی Will Byles، کارگردان بازی، تیم توسعه‌ی بازی بیش از 1000 صفحه فیلمنامه برای این بازی نوشته و بازی شامل 186 پایان متفاوت می‌شود.

 

همان‌طور که اشاره شد The Quarry دنباله‌ی معنوی بازی Until Dawn است. در حالی که Until Dawn به عنوان یک تجربه‌ی تک‌نفره توسعه یافته بود، Supermassive Games متوجه شد که افراد زیادی علاقه دارند تا این بازی را به صورت گروهی تجربه کنند. به همین سبب بازی The Quarry شامل حالتی به نام Movie Mode می‌شود. در مقایسه با سری Dark Pictures، بازی The Quarry برای طیف وسیع‌تری از مخاطبان طراحی شده و تمرکز کم‌تری بر روی گیم‌پلی دارد.

 

The Quarry توسط شرکت 2K Games منتشر خواهد شد. در ادامه نگاهی به نقدها و نمرات این بازی خواهیم انداخت:

 

GamingTrend 9.5/10

The Quarry یک تجربه‌ی ترسناک تنش‌زا با شخصیت‌های دوست‌داشتنی است. سر در آوردن از راز مرکزی بازی بسیار سرگرم‌کننده است و بازی خودش را خیلی جدی نمی‌گیرد. این بهترین بازی Supermassive Games تا به امروز است.

 

GameSpot 9/10

Supermassive Games از این مهم که The Quarry در واقع یک فیلم تعاملی است فاصله نمی‌گیرد. مکانیک‌های بازی از زمانی که Until Dawn هفت سال قبل منتشر شد تغییری نکرده‌اند. سیستم ساده‌ی انتخاب و عواقب هم‌چنان در خلق تعلیق موثر است و باعث می‌شود تا تصمیمات شما اهمیت بالایی داشته باشند. شخصیت‌های بازی دلنشین هستند و باعث می‌شوند تا به آن‌ها اهمیت بدهید. The Quarry یک بازی ترسناک معرکه و بهترین اثر Supermassive Games تا به امروز است.

 

Game Informer 8.5/10

دوست داشتم که در بازی اصلی شاهد کنترل بیشتری از سوی خود بازیکن بودیم. با این حال نمی‌توانم انکار کنم که تصمیمات شما بسیار اثرگذار هستند و به لحظات ماندگاری ختم می‌شوند. رازهای تاریک و تلاش برای زنده نگه داشتن شخصیت‌ها باعث می‌شوند تا لحظه‌ی پایان بازی به صندلی خود میخ شوید.

 

IGN Spain 8/10

The Quarry یک ماجراجویی ترسناک سرگرم‌کننده است که نامه‌ای عاشقانه برای این ژانر به حساب می‌رود. اگر می‌توانید، آن را با دوستان خود تجربه کنید.

 

PC Gamer 7/10

The Quarry شامل یک داستان ترسناک درگیرکننده می‌شود، اما المان‌های تعاملی آن بعضا مانع خلق تنش می‌شوند.

 

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

 

میانگین نمرات بازی در وبسایت اپن‌کریتیک