سالانه یک نسخه‌ی جدید از سری Call of Duty منتشر می‌شود و ۲۰۲۰ هم از این قائده مستثنی نیست. خوشخبتانه به نظر می‌رسد که Call of Duty: Black Ops Cold War دنباله‌روی روند صعودی مجموعه است که با ریبوت Call of Duty: Modern Warfare آغاز شده بود.

 

Call of Duty: Black Ops Cold War هواداران را در فضای سیاسی و تاریک جنگ سرد در اوایل دهه‌ی ۸۰ میلادی قرار می‌دهد. دوره‌ای که بسیار مناسب داستان‌گویی رمزآلود و پر از پیچش سری Black Ops است و می‌تواند به زمینه‌ی خوبی برای یک بخش داستانی خوب Call of Duty تبدیل شود. در بخش داستانی شما با شخصیت‌های تاریخی بزرگی رو به رو خواهید شد و در کشورهایی مانند آلمان شرقی، ویتنام، ترکیه و اتحاد جماهیر شوروی به مبارزه خواهید پرداخت. اما این پایان ماجرا نیست و Call of Duty: Black Ops Cold War شامل بخش چندنفره هم است. بخش چندنفره‌ای که متاسفانه در زمان عرضه تنها به ۸ نقشه مجهز است، اما در آینده به صورت رایگان به‌روزرسانی خواهد شد. پس از آن هم می‌توانید خود را با حالت کلاسیک زامبی‌ها سرگرم کنید و البته منتظر ورود سلاح‌های دوران جنگ سرد به Warzone هم بمانید. Call of Duty: Black Ops Cold War برای کنسول‌های نسل بعد هم بهینه‌سازی شده است تا به صورت کامل از سخت‌افزار این کنسول‌ها بهره‌برداری کند و تجربه‌ی بهتری را ارائه دهد. در ادامه نگاهی به نقدها و نمرات این بازی می‌اندازیم.

 

Playstation LifeStyle 9/10

Call of Duty: Black Ops Cold War بازگشتی به اوج برای سری Black Ops است. این بازی شاید از نظر بصری به زیبایی Modern Warfare سال گذشته نباشد، اما به ریشه‌های سری احترام می‌گذارد و با بازگرداندن شخصیت‌های محبوب مجموعه و همچنین یک سری شخصیت تاریخی، بخش داستانی خوبی را ارائه می‌دهد. تری‌آرک (Treyarch) هم به طرز استادانه‌ای موفق شده است تا بخش چندنفره‌ی خاص خود را با Warzone ترکیب کند. می‌توانم بگویم که تا کنون برای آینده‌ی هیچ بازی Call of Duty تا این حد هیجان‌زده نبوده‌ام.

 

Game Informer 8.8/10

اگر Call of Duty: Black Ops Cold War یک نقطه‌ی قوت داشته باشد، آن تنوع بی‌بدیل در تاریخ این فرنچایز است. به لطف تعداد زیادی حالت بازی در بخش چندنفره و یک داستان سرگرم‌کننده و بلاک‌باستری، سواری امسال Call of Duty هیجان‌انگیز است.

 

GamesBeat 8/10

بخش چندنفره باعث می‌شود که این بازی ارزش پولی که می‌پردازید را داشته باشد. هر چه بیشتر آن را بازی می‌کنم، بیشتر عاشقش می‌شوم. اما فکر نمی‌کنم که این بهترین Call of Duty تاریخ باشد. در واقع آن را به اندازه‌ی Modern Warfare سال گذشته که بخش داستانی فوق‌العاده‌ای داشت دوست ندارم.

 

Hardcore Gamer 8/10

به عنوان یک بازی هنگام عرضه‌ی نسل جدید، بخش داستانی از نظر بصری زیبا و شاهد نورپردازی‌های عالی در سرتاسر آن هستیم. اما بخش چندنفره با یک افت چشم‌گیر در این زمینه رو به رو می‌شود. در مجموع Call of Duty: Black Ops Cold War پکیج قابل اطمینانی را ارائه می‌دهد که در بازگرداندن سری Black Ops به ریشه‌ها موفق است.