به تازگی نقدها و نمرات Star Wars: Squadrons، جدیدترین بازی از سری Star Wars تحت نظر الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، منتشر شده است که خبر از موفقیت نسبی این بازی می‌دهند.

به نظر می‌رسد که الکترونیک آرتس واقعا قصد دارد در آینده استفاده‌ی بهتری از لایسنس Star Wars بکند. آن‌ها پس از Star Wars Jedi: Fallen Order که با واکنش مثبت منتقدان و به خصوص هواداران مواجه شد، به سراغ یک پروژه‌ی جانبی با نام Squadrons رفتند و حالا می‌توان گفت که در آن هم موفق بوده‌اند. Squadrons که ۴۰ دلار قیمت دارد، با هدف شبیه‌سازی کامل تجربه‌ی پرواز در وینگ‌ها و فایترهای دنیای Star Wars توسعه یافته است. این بازی همچنین از واقعیت مجازی هم پشتیبانی می‌کند تا بتوانید حقیقتا به میان ستاره‌های کهکشان خیلی دور بروید. شما قادر خواهید بود تا استارفایتر خود را کاملا شخصی‌سازی کنید و درون و بیرون آن را به سلیقه‌ی خود تغییر دهد. داستان Squadrons هم پس از اتفاقات فیلم Return of the Jedi و نابودی امپایر (Empire) جریان دارد.

 

 

بدون معطلی بیشتر به سراغ نقدها و نمرات بازی می‌رویم.

Twinfinite 9/10

Star Wars: Squadrons موفق می‌شود که به خوبی تمام حس و حال آن جنگ‌های فضایی فیلم‌ها را منتقل کند و شما را در وسط نبرد قرار می‌دهد. از بازگشت به لحظات نمادین فیلم‌ها تا شنیدن صدای جیغ یک تای‌فایتر وقتی از بغل شما عبور می‌کند، تمام المان‌های پرواز در Star Wars اینجا هستند و نما و صدای فوق‌العاده‌ای دارند.

God is a Geek 8.5/10

Star Wars: Squadrons یک شبیه‌ساز نبرد هوایی بسیار خوب و بازگشت دلپذیری به ریشه‌های این فرنچایز است. هر کسی که تا کنون آرزو داشته تا یک خلبان در دنیای Star Wars باشد، بهتر است که این بازی را تجربه کند.

Jeuxvideo.com 8/10

Star Wars: Squadrons همان شبیه‌ساز فضایی است که هواداران مدت زیادی منتظر آن بوده‌اند. با اجرای دقیق و احترام به منبع اقتباس، این بازی یک موفقیت است. نه بیشتر و نه کم‌تر.

VG247 8/10

Squadrons هدف مشخصی دارد و دقیقا همان کاری را که تبلیغ آن را کرده بود انجام می‌دهد و بسیار خوب هم انجام می‌دهد. این کوچک‌ترین بازی Star Wars کنسولی الکترونیک آرتس تا به امروز است، اما همزمان بهترین آن هم هست. دوست داشتم تا کمی محتوای بیشتری در بازی بود. به شخصه می‌خواستم که یک حالت ۲۰ نفره‌ی Team Deathmatch ببینم. اما مجموعا انتقاد از این پکیج با کیفیت و ارزشمند سخت است و به همین دلیل، بازی را قطعا به شما پیشنهاد می‌کنم.

Hobby Consolas 7.9/10

Squadrons به خوبی حس نبرد فضایی Star Wars را منتقل می‌کند، اما فاقد تنوع کافی در حالت‌های بازی، استارفایترها و مراحل است. بازی تمام و کمال از واقعیت مجازی پشتیبانی می‌کند که از این لحاظ یکی از بهترین بازی‌هایی است که این فناوری تا کنون به خود دیده است.

COGconnected 7.5/10

Squadrons برای مخاطبان خاصی ساخته شده است. در حال حاضر من در نبردهای هوایی افتضاح هستم، اما دوست دارم که بهتر شوم. این مبارزات بسیار سرگرم‌کننده هستند، اما در عین حال به شدت سخت. اگر این سختی برای شما جالب نیست، بهتر است که همین حالا از بازی دوری کنید تا بعدا پشیمان نشوید. اگر از کسانی هستید که منتظر یک شبیه‌ساز با کیفیت برای مبارزات Star Wars بوده‌اید، پس این بازی برای شما ساخته شده است. در غیر این صورت سفر دشوار، اما هیجان‌انگیزی خواهید داشت.

Gamesradar 7/10

Star Wars: Squadrons برداشت جالبی از نبردهای نزدیک و دشوار کهکشان خیلی دور است. در مجموع بازی موفق به ارائه‌ی یک بخش تک‌نفره‌ی کارآمد می‌شود و گیم‌پلی آن هم پایه‌های یک بخش چندنفره‌ی خوب در آینده را بنا می‌کند.