به گفته‌ی رئیس استودیوی استرایکینگ دیستنس (Striking Distance Studios)، هفته‌ی آینده، اخبار جدیدی از The Callisto Protocol منتشر خواهد شد.

 

این بازی ابتدا در رویداد The Game Awards 2020 معرفی شده بود و تا کنون، تنها یک تریلر سینماتیک از آن انتشار یافته است. اکنون، با توجه به توییت اخیر گلن اسکافیلد (Glen Schofield)، رئیس استرایکینگ دیستنس، شاید ویدئویی از گیمپلی این عنوان در هفته‌ی آتی منتشر شود.

 

تیم سازنده‌ی این عنوان، ساخت فرنچایز ترس و بقای Dead Space را در کارنامه دارد و The Callisto Protocol برداشتی جدید از این سبک بازی خواهد بود. این عنوان در تاریخ نامشخصی از سال جاری برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها منتشر خواهد شد.

 

وقایع بازی در سال 2320 و روی یکی از قمرهای سیاره‌ی ژوپیتر به نام کالیستو رخ می‌دهد و شما وظیفه دارید از زندان محافظت شده‌ی Black Iron فرار کرده و به رازهای مخوف آن پی ببرید. در مجموع، می‌توان ترکیبی از داستان‌گویی گیرا، اکشن و ترس را از این عنوان انتظار داشت.

 

همچنین، این بازی 300 سال آینده‌ی جهان PUBG را به نمایش می‌گذارد. در واقع، ناشر بازی PUBG یعنی PUBG Corp در سال 2019 استودیوی استرایکینگ دیستنس را تأسیس کرد تا بازی‌هایی بسازد که داستانشان در جهان این بازی به وقوع می‌پیوندد.