به نظر می‌رسد که سازندگان قصد اعمال تغییرات بزرگی روی بازی Saints Row دارند و این تغییرات می‌توانند بازی را به کل متحول کنند.

 

ریبوت Saints Row اولین بار در گیمزکام 2021 معرفی شد. انتشار بازی Saints Row انتقادات زیادی را به دلیل انتخاب‌های کارگردانی و سبک هنری خود دریافت کرد. با وجود شکایت طرفداران، ولیشن (Volition) در صفحات اجتماعی خود بسیار شفاف عمل کرد و گفت که توسعه‌دهندگان از انتخاب‌های خود در طراحی عقب‌نشینی نخواهند کرد و از انتشار مجدد بازی، به عنوان “انتشار مجددی که هیچ کس تا به حال انجام نداده است” یاد می‌کنند.

 

ز زمان انتشار تریلر گیم‌پلی بازی در The Game Awards، منابع متعددی خواستار دریافت اطلاعات بیشتر از سازندگان شده‌اند. البته با توجه به قضاوت طرفداران و تریلرهایی که تاکنون دیده‌ایم، Saints Row با مکانیک‌های جنگی جدید، گزینه‌های شخصی‌سازی و موارد دیگر، سرگرم‌کننده بودن را به سطح جدیدی می‌رساند.

 

از آنجایی که هیچ راه آسانی برای توصیف همه جزئیات جدید وجود ندارد، بخشی از این بهبودها را در ادامه خبر مرور می‌کنیم. Flow یک ویژگی مبتنی بر نقطه است و به شما این امکان را می‌دهد که از توانایی‌های خود در نبرد استفاده کنید.

 

Flow Point‌های شما با حضور فعال در نبرد به دست می‌آید که شامل آسیب رساندن به دشمنان و وسایل نقلیه، فرار از حملات و غیره است. به بیان ساده‌تر، با کشتن 10 دشمن و از بین بردن 5 وسیله نقلیه، ممکن است 15000 امتیاز به شما اعطا شود که برابر با 1.5 امتیاز Flow است. سپس می‌توانید از آن‌ها برای بهبود توانایی‌های خود استفاده کنید.

 

توانایی‌های شما اکنون به امتیاز Flow شما گره خورده است و توانایی‌های بهتر، به امتیاز‌های Flow بیشتری نیاز دارند. توانایی‌ها مستقیما با پیشرفت کاراکتر مرتبط هستند، به این معنی که هرچه سطح بالاتری داشته باشید، به توانایی‌های بیشتری دسترسی خواهید داشت. توانایی‌ها باید در بین نبرد فعال شوند، به این معنی که باید توسط یک دکمه/کلید از آن استفاده کنید. از توانایی‌های جدید می‌توان به Surprise ،Flaming Uppercut و Ninja اشاره کرد.

 

 

شما می‌توانید تا پنج Perk جداگانه برای خود انتخاب کنید. اولین اسلات Perk شما پس از تکمیل اولین ماموریت باز می‌شود، اما سایر اسلات‌ها با سیستم نقدی درون بازی خریداری می‌شوند. برای باز کردن امتیازهای جدید و متفاوت، بازیکنان باید با انجام چالش‌ها، ماموریت‌ها و ماموریت‌های جانبی قفل آن‌ها را باز کنند. بنابراین، هر چه چالش‌ها را بیشتر تکمیل کنید، امتیازات بیشتری برای شخصیت خود تصاحب خواهید کرد. این Perkها به سه بخش Basic، Advanced و Ultimate تقسیم می‌شوند.

 

ویژگی Execution یا شکنجه، سیستم مبتنی بر سلامت Saints Row است که در آن بازیکنان تنها با کشتن و آسیب رساندن می‌توانند سلامت بیشتری کسب کنند. سیستم Execution، به شخصیت و وسیله نقلیه شما سلامتی می‌بخشد.

 

با کشتار و آسیب بیشتری که وارد می کنید، سلامت بیشتری هم دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال، کوبیدن یک وسیله نقلیه و منفجر شدن آن، به شما سلامت بیشتری می‌بخشد. همه این ویژگی‌ها به صورت پشت سر هم مکمل یکدیگر خواهند بود و راهی منحصر به فرد برای انجام بازی در مبارزات ایجاد می‌کنند.

 

به عنوان مثال، استفاده از توپ ویرانگر ماشین روی دشمنان و وسایل نقلیه آن‌ها، سلامت وسیله نقلیه و امتیاز Flow شما را افزایش می‌دهد و همچنین ممکن است به شما این امکان را دهد که از طریق تکمیل چالش‌هایی مانند از بین بردن 100 وسیله نقلیه، امتیازات بیشتری کسب کنید.

 

 

قبلا با تریلر Like a Boss، درباره ‌شخصی‌سازی‌های بازی به شدت صحبت شده است. اگرچه آن تریلر اطلاعات زیادی را در مورد شخصی‌‌سازی‌ها پوشش می‌دهد، اما کسانی که بازی را تجربه کرده‌اند، گفته‌اند که شخصی‌سازی شخصیت و وسایل نقلیه شما با بازی‌های مشابه تفاوت‌های زیادی دارد. به عنوان یک فلش‌بک به بازی‌های قبلی ولیشن، گزینه‌های شخصی‌سازی خاصی وجود دارد که به بازیکن اجازه می‌دهد تا لباس‌هایی از بازی‌های دیگر این شرکت، از جمله Red Faction ،Agents of Mayhem و Summoner را بپوشد.

 

بازی Saints Row یک Fast Travel جدید را به ارمغان می‌آورد که در آن می‌توانید بدون نیاز به رانندگی، سریع در شهر سفر کنید. پس از گرفتن عکس از هر مکان، می‌توانید هر زمان که بخواهید به آن مکان سفر کنید.

 

Collectibleها به Saints Row بازگشته‌اند، اما نه مانند عروسک‌های انفجاری Saints Row 3؛ در عوض، این بار به شکل انبوه مواد مخدر هستند. زباله‌دان‌های اطراف شهر جایی هستند که می‌توانید در آن‌ها جستجو کنید، جایی که می‌توانید پول نقد، قطعات ماشین، لوازم پوششی و موارد دیگر را پیدا کنید.

 

سرمایه‌گذاری‌های جنایی قبلا در تریلر Saints Row Criminal Ventures پوشش داده شده‌اند، اما این سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریختن زباله‌های سمی، کلاهبرداری بیمه‌ای، مغازه‌های خرده‌فروشی، سرقت کامیون‌های مواد غذایی که مواد مخدر را به گوشه بازار می‌فروشند، بازپرداخت خودروها، قایق‌ها، صندوق‌های بانکی و برخی موارد دیگر می‌شوند.

 

این کارها به شما امکان باز کردن و تصاحب توانایی‌های جدید، امتیازات، پول نقد و موارد دیگر را می‌دهند. یکی از این سرمایه‌گذاری‌های جنایی، به مفقود کردن اجساد و از بین بردن وسیله نقلیه‌شان مربوط می‌شود تا اتفاق به وقوع پیوسته، شبیه به یک اتفاق عادی به نظر برسند.

 

 

به نظر می‌رسد که دسترسی‌پذیری، یک تمرکز کلیدی برای ولیشن است، زیرا Saints Row گزینه‌های دسترسی زیادی دارد. سازنده می‌خواهد مطمئن شود که همه می‌توانند بازی را انجام دهند. همه چیز از جمله دستورات چشمی، بازی را تا حد امکان در دسترس همه قرار می‌دهد.

 

اگرچه ولیشن هنوز نسخه چندنفره Saints Row را معرفی نکرده است، اما کسانی که بازی را تجربه کرده‌اند، احساس می‌کنند که بخش چند نفره قرار است به‌زودی برای بازی عرضه شود. البته سخت است که این نوع اخبار را بر اساس نظرات کسانی که بازی را انجام داده‌اند، نشر دهیم، اما برخی اینسایدرها خبر مشابه‌ای را تایید کرده‌اند.