بر اساس آخرین ارقام GfK، بازی Sniper Elite 5 Rebellion در اولین هفته انتشار، در صدر جدول فروش فیزیکی بریتانیا قرار گرفت.

 

بازی برای رسیدن به این دست‌آورد، نیاز به فروش نسخه‌های زیادی نداشت. فروش فیزیکی آن در حین انتشار، 64 درصد کمتر از Sniper Elite 4 بود که در فوریه 2017 منتشر شد. البته بازار خرید عناوین دیجیتالی از سال 2017 پیشرفت قابل توجهی داشته است، بنابراین این آمار و ارقام نشان دهنده عملکرد کلی بازی نیست. بازی Sniper Elite 5 بیشترین نسخه فیزیکی را روی کنسول‌های پلی استیشن به فروش رسانده است و تنها 8 درصد از فروش آن روی پلتفرم‌های ایکس باکس بوده است. این می‌تواند نتیجه گنجاندن بازی در سرویس اشتراکی گیم پس با‌شد.

 

البته دارندگان ایکس باکس در مقایسه با پلی استیشن، بیشتر میل به خرید بازی‌ها به صورت دیجیتالی دارند؛ تا حدی که کنسول ایکس باکس سری اس که شامل دیسک درایو نمی‌شود، پرفروش‌ترین کنسول ایکس باکس در بریتانیا است. رتبه اول هفته گذشته، Horizon Forbidden West، پس از افت 33 درصدی در فروش، به رتبه دوم سقوط کرد. این بازی در کنار سخت‌افزار پلی استیشن 5 به فروش قوی خود ادامه می‌دهد. بالاترین صعود این هفته نیز یک بازی انحصاری پلی استیشن است؛ بازی Gran Turismo 7 که پس از افزایش فروش 109 درصدی، با صعود پنج پله‌ای در رتبه پنجم قرار دارد.

 

بازی Nintendo Switch Sports پس از کاهش فروش خفیف یک درصدی، به رتبه سوم سقوط کرد. فقط بازی‌های پلی استیشن 5 نبودند که در این هفته فروش خوبی داشتند، بلکه عناوین نینتندو سوییچ نیز شاهد رشد همه جانبه بودند. در ده بازی برتر از نظر فروش، فروش Mario Kart 8: Deluxe حدود 19 درصد افزایش یافت. فروش Pokémon Legends: Arceus نزدیک 21 درصد، فروش Minecraft روی سوییچ 2 درصد، و فروش Animal Crossing: New Horizons نزدیک به 17 درصد بهبود یافت.

 

بیشترین رشد فروش بازی‌های سوییچ، مربوط به New Super Mario Bros U Deluxe بود که پس از جهش فروش 119 درصدی، هشت پله صعود کرد و به رتبه 13 رسید. این پیشرفت به دلیل تبلیغات بازی در آمازون اتفاق افتاد. به‌ جز بازی Sniper Elite 5، چند عنوان جدید دیگر نیز در لیست 40 بازی پرفروش حضور دارند. The House of the Dead: Remake در رتبه 14، Kao the Kangaroo در رتبه 26 و My Little Pony: A Maretime Bay در رتبه 31 قرار دارد. در ادامه لیست ده بازی پرفروش هفته در بریتانیا را مشاهده می‌کنید:

 

نام بازی رتبه‌ی این هفته
Sniper Elite 5 1
Horizon Forbidden West 2
Nintendo Switch Sports 3
Lego Star Wars: The Skywalker Saga 4
Gran Turismo 7 5
FIFA 22 6
Mario Kart 8: Deluxe 7
Pokémon Legends: Arceus 8
Minecraft (Switch Edition) 9
Animal Crossing: New Horizons 10