شاون اسکایگ (Shaun Escayg) که سابقه‌ی کارگردانی بازی Marvel’s Avengers را در کارنامه‌ی خود دارد، به عنوان کارگردان روی بازی The Last of Us Remake کار می‌کند.

 

پس از معرفی بازی The Last of Us Remake در جریان مراسم Summer Game Fest، شاون اسکایگ با انتشار توییتی تایید کرد که وظیفه‌ی کارگردانی این بازسازی را برعهده دارد. همچنین متیو گالانت (Matthew Gallant)، که به عنوان طراح بازی و به عنوان طراح اصلی سیستم به ترتیب روی نسخه‌ی اول و دوم The Last of Us کار کرده بود، با انتشار پیامی در توییتر خود اعلام نمود که شاون اسکایگ کارگردان The Last of Us Remake است.

 

آقای اسکایگ بین سال‌های 2011 تا 2018 به عنوان مدیر نوآوری در استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) مشغول به کار بود. او به عنوان انیماتور سینمایی روی نسخه‌ی اصلی The Last of Us و همچنین به عنوان کارگردان روی بازی Uncharted: Lost Legacy کار کرده است. وی برای کار روی عنوان Marvel’s Avengers ناتی داگ را ترک کرد و به استودیوی کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics) پیوست. با این حال، این کارگردان در آوریل سال گذشته از کریستال داینامیکس جدا شد و پیوستن دوباره‌ی خود را به ناتی داگ اعلام کرد.

 

بازی The Last of Us Remake که با نام The Last of Us: Part 1 معرفی شده است، در تاریخ 11 شهریور 1401 (2 سپتامبر 2022) برای پلی‌استیشن 5 منتشر خواهد شد. همچنین این بازی برای PC در دست توسعه قرار دارد و در تاریخی نامشخص در دسترس دارندگان این پلتفرم قرار خواهد گرفت.