کارگردان فیلم‌های سینمایی، کریستوف گانس (Christoph Gans)، در مصاحبه اخیر خود گفته است که کونامی (‌Konami) در حال احیای فرانچایز ترسناک و روانشناختی Silent Hill است.

 

بیش از دو سال است که با شایعات احیای Silent Hill بمباران شده‌ایم و با این حال، تایید رسمی کونامی برای ساخت این بازی همچنان مبهم است. افشای اطلاعات اخیر ادعا می‌کند که کونامی به طور کامل در حال احیای این مجموعه ترسناک با سه بازی در حال توسعه است و به نظر می‌رسد این شایعه بیش از پیش ارزش پیدا کرده است. کریستوف گانس، سازنده فیلم Silent Hill در سال 2006، در حال کار روی یک فیلم جدید بر اساس فرنچایز کونامی است و در مصاحبه اخیر با رسانه فرانسوی JEUXACTU، تایید کرد که کونامی در حال احیای این سری با نسخه‌های جدید است. این بازی‌ها و البته فیلم جدید او بخشی از این احیاء خواهد بود. گانز گفت:

این فرنچایز قرار است سری بازی‌های ویدیویی خود را برگرداند و فیلم، بخشی از این سیاست خواهد بود. من متوجه شدم که در یک انجمن، کسی این موضوع را تایید کرده است و او کاملا درست می‌گوید. به عبارت دیگر، فیلم در واقع بخشی از یک احیای کلی است. چیزی که می‌توانم بگویم، این است که فیلم در حال ساخت است. من با کونامی کار می‌کنم. کونامی همه چیز در مورد آن را برنامه‌ریزی کرده است و من فکر می‌کنم که انتشار مجدد و موفق Resident Evil 2 و Resident Evil 3، نقشی مهم در تعیین این برنامه داشته است.

 

همانطور که قبلا ذکر شد، طبق اطلاعات فاش شده، حداقل سه بازی از Silent Hill در حال ساخت هستند؛ یک دنباله اصلی که به عنوان یک عنوان ترسناک اول شخص ‌شناخته می‌شود، یک مجموعه داستان محور اپیزودیک تعاملی و یک بازسازی از Silent Hill 2 که احتمالا توسط بلوبرتیم (Bloober Team) در دست ساخت قرار دارد. اگرچه هیچ اطلاعیه رسمی‌ای در مورد این بازی‌ها توسط هیچ کسی منتشر نشده است، اما اخیرا بلوبرتیم قویا نشان می دهد که شایعات مربوط به بازسازی Silent Hill 2 واقعی هستند. در همین حال، کونامی در طی سال گذشته گفت که تعدادی پروژه بزرگ در دست توسعه قرار دارند.