در تریلر اخیر بازی God of War Ragnarok، گرگ غول‌آسایی را مشاهده کردیم که خود می‌تواند نقشی مهم و کلیدی در وقایع پایانی این دنباله‌ی مورد انتظار داشته باشد.

 

پس از مدت‌ها انتظار، تاریخ انتشار دنباله‌ی بازی God of war 2018، از سوی سونی اعلام شد. God of War Ragnarok در تاریخ 18 آبان 1401 (9 نوامبر 2022) راهی پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 خواهد شد. طرفدارانی که برای مدت‌ها منتظر جدیدترین نمایش از این بازی محبوب بودند، سرانجام موفق شدند تا علاوه بر اطلاع از زمان عرضه‌ی بازی، نگاهی کوتاه و گذرا به جدیدترین ساخته‌ی استودیوی سانتا مونیکا (Santa Monica) داشته باشند. با وجود این‌که نمایش اخیر این بازی از CGI است، باز هم موارد جالب توجه زیادی در این تریلر وجود داشت. یکی از نکاتی که در تریلر اخیر Ragnarok باعث شد تا هم طرفداران این فرنچایز و هم علاقمندان به اساطیر نورث سردرگم شوند، گرگ عظیم‌الجثه‌ای بود که در انتهای تریلر نشان داده شد.

 

با این‌که نام و هویت این گرگ به صورت رسمی مشخص نشده است، اما به احتمال قریب به یقین، این جانور غول پیکر فنریر (Fenrir) است. درنده‌ای که در نبرد با تیر (Tyre) دست او را از جا کَند و در فیلم Thor: Ragnarok نیز حضور کوتاهی داشت.

 

 

در ادامه وقایع داستانی God of War 2018 اسپویل خواهد شد

 

طبق اساطیر نورس، فنریر در واقع فرزند لوکی (Loki) و انگربودا (Angrboda) است که هر دو از نسل غول‌ها محسوب می‌شوند. اما در دنیای God of War، لوکی در واقع فرزند کریتوس یعنی آتریوس است؛ لذا این‌که چگونه این شخصیت صاحب فرزندی به نام فنریر شده، پرسشی است که برای پاسخ به آن، باید تا انتشار بازی منتظر بمانیم. لازم به ذکر است که اگر فنریر در دنیای God of war به واقع فرزند لوکی باشد، این اولین باری نیست که یکی از فرزندان او را در این بازی می‌بینیم؛ چرا که پیش‌تر در بازی God of War 2018، شاهد یکی دیگر از فرزندان لوکی به نام World Serpent بودیم؛ مار عظیم‌الجثه‌ای که طبق اساطیر، نقشی کلیدی در حادثه‌ی Ragnarok خواهد داشت.

 

از طرف دیگر، در یکی از معابد یوتنار (Jötnar)، نام یکی دیگر از فرزندان لوکی به نام Hel نیز ذکر می‌شود؛ هرچند این شخصیت در بازی نمایش داده نشد. این‌که سازندگان به چه صورت از فرزندان لوکی در ادامه‌ی این بازی استفاده خواهند کرد مشخص نیست اما مشخص است که سانتا مونیکا اقتباس خاص خود را از اساطیر نورس دارد؛ در نتیجه باید تا انتشار بازی و باز شدن گره‌های داستان منتظر بمانیم.

 

 

باید خاطر نشان کرد که انگیزه و اهداف فنریر در بازی، به مراتب اهمیت بیشتری نسبت به منشأ و ریشه‌ی وی دارد. با توجه به اساطیر، فنریر موجودیست که در اساطیر نورس توسط خدایان پرورش داده شده است، با این حال آن‌ها راجع به خطرناک و غیرقابل اعتماد بودن این گرگ عظیم هشدار داده‌اند. اقدامات خصمانه‌ی فنرير به قطع نمودن دست تیر خلاصه نمی‌شود؛ طبق پیش‌‌گویی‌ها، او کسی است که اودین (Odin) را از بین می‌برد و در جریان Ragnarok، خورشید را می‌بلعد. آیا این موضوع باعث می‌شود که به صورت خودکار فرنیر به متحد بالقوه‌ی کریتوس و آتريوس (Atreus) تبدیل شود و همه در کنار هم برای سرنگون کردن خدایان نورس در یک جبهه قرار بگیرند؟

 

داشتن دشمن مشترک، می‌تواند باعث شود تا فنریر را به عنوان یک باس‌فایت در بازی God of War Ragnarok مشاهده نکنیم‌. فراموش نکنید که World Serpent نیز در ابتدای نسخه‌ی پیشین، یک خطر بالقوه برای کریتوس و اتریوس محسوب می‌شد اما داشتن دشمنی مشترک، باعث شد تا او به کریتوس در رسیدن به هدفش کمک کند. از طرف دیگر، در قسمتی از تریلر، کریتوس بعد از مواجه شدن با فنریر، خطاب به آتریوس می‌گوید که تو دیگر تنها نیستی. این موضوع می‌تواند نمایان‌گر این باشد که فنریر موضعی دوستانه نسبت به کریتوس و آتریوس خواهد داشت.

 

 

با این‌که بعد از روبه‌رو شدن با فنریر، ممکن است کریتوس و آتریوس برای متقاعد کردنش تلاش کنند، اما به نظر نمی‌رسد که بازی سعی داشته باشد تا فنریر را موجودی متفاوت از آن‌چه که در اساطیر نورس است، نمایش دهد. فنریر یک گرگ درنده و غول‌آسا بوده که دشمن خونین اودین محسوب می‌شود و به احتمال زیاد قرار نیست سانتا مونیکا نقش او را به یک سکانس باس‌فایت محدود کند. سناریوی واقع‌بینانه‌تر این است که کریتوس، آتریوس و فنریر اختلافات را کنار گذاشته و بر علیه اودین قدم بردارند. این‌که فنریر در پایان Ragnarok اودین را خواهد کشت یا خیر، موضوعی است که برای دانستن آن باید تا زمان انتشار بازی صبر کنیم.

 

سازنده‌های بازی پیش‌تر اعلام نموده‌اند که قرار است داستان اساطیر نورس، با بازی Ragnarok به پایان برسد و پس از آن، فرنچایز God of War مسیر دیگری را انتخاب خواهد نمود؛ در نتیجه این‌که مهره‌های کلیدی حادثه‌ی Ragnarok در این نسخه حضور داشته و هر کدام نقش خود را ایفا کنند، تصمیم معقولی به نظر می‌رسد.