خالقان A Way Out و Brothers: A Tale of Two Sons دوباره بازگشته‌اند تا این بار بازی‌بازان را راهی یک ماجراجویی فانتزی کنند. It Takes Two که وظیفه‌ی کارگردانی آن را جوزف فارس (Josef Fares) برعهده داشته، یک عنوان Co-op دیگر از استودیوی هیزلایت است که قصد دارد یک تجربه‌ی منحصر به فرد را به بازی‌بازان ارائه دهد.

داستان It Takes Two بر روی Cody و May تمرکز دارد. زمانی که این زوج تصمیم می‌گیرند از یکدیگر طلاق بگیرند، ذهن‌ آن‌ها به طرز عجیبی به عروسک‌های اسباب بازی دخترشان منتقل می‌شود. حال علی رغم مشکلات بین این زن و شوهر، آن‌ها باید برای بازگشتن به بدن‌های خود با یکدیگر همکاری کرده و از موانع مختلفی عبور کنند. در انتهای این سفر چه چیزی منتظر این زوج خواهد بود؟ بازی‌بازان در طی تجربه‌ی گیم‌پلی به شدت متنوع It Takes Two شاهد تعامل این دو شخصیت و بهبود رابطه‌ی بین آن‌ها خواهند بود:

 

Game Rant 10/10

It Takes Two نبوغ بازی Co-op است که از‌ آن به عنوان یکی از بازی‌های کلاسیک ژانر و نامزد جایزه‌ی بهترین بازی سال یاد خواهد شد. حتی یک لحظه‌ی خسته کننده هم در این بازی وجود ندارد و ما هم با هیچ گونه باگ و یا مشکلی فنی روبه‌رو نشدیم. It Takes Two تقریباً بی نقص است و یک عنوان الزامی برای طرفداران بازی‌های Co-op محسوب می‌شود.

 

GamesBeat 10/10

واقعاً برایم سخت است یک بازی Co-op پازل محور پیدا کنم که بهتر از این بازی باشد. شاید Portal 2؟ حتی اگر این درست باشد، It Takes Two هم در آن سطح قرار دارد.

XGN 9.3/10

It Takes Two یک بازی شگفت انگیز است که با حفظ ریتم بی نقص گیم‌پلی و داستان خود، همیشه توجه بازی‌باز را جلب می‌کند. این پلتفرمر سه‌بعدی در هر قدم در مسیر یک ماجراجویی جادویی در مکان‌های مختلف، ژانر‌های زیادی را با هم ترکیب می‌کند. در مرکز بازی، یک داستان عاشقانه‌ی عالی وجود دارد که پر از لحظات دلگرم کننده و صحنه‌های طنز است.

 

PlayStation LifeStyle 9/10

It Takes Two به شدت خلاقانه است. گیم‌پلی با داستان رابطه دارد و داستان شکل گیم‌پلی را تعیین می‌کند و نتیجه‌ی نهایی یک تجربه‌ی به شدت پولیش شده و پر جزئیات است. بازی یک رابطه‌ی واقعی را به شکلی تقریباً بی نقص نشان می‌دهد؛ آن هم زمانی که بازی‌های دیگر و حتی مدیوم‌های دیگر رسانه نیز در نشان دادن این موضوع ناکام هستند. این عنوان از بازی‌باز می‌خواهد تا با مشارکت در گیم‌پلی Co-op اجباری بازی، داستان زوجی را تجربه کنند که پس از رسیدن به چند قدمی طلاق، دوباره رابطه‌ی خود را بهبود می‌دهند. این فقط یکی از بهترین اکشن پلتفرمر‌های اخیر نیست، بلکه همچنین یک داستان منحصر به فرد در مورد موضوعی است که به ندرت در بازی‌ها مشاهده می‌کنید؛ حداقل نه در حد جزئیات این بازی.

 

Slant Magazine 9/10

It Takes Two بارها و بارها روش‌های جدیدی را پیدا می‌کند تا نشان دهد که ارتباط و درک متقابل تا چه اندازه در رابطه‌ی دو نفر مهم هستند. این بازی حتی با اشاره به اسباب بازی‌های کلاسیک مانند Etch A Sketch و See ‘n Say و همچنین بازی‌های ویدئویی انقلابی مانند مسیر Rainbow Road در Mario Kart، صحنه‌های تعقیب و گریز Crash Bandicoot و یا دوربین و مبارزات ایزومتریک Diablo، تلاش می‌کند تا این پیام را به ما منتقل کند. اما حتی زمانی که با حس نوستالژی ما بازی نمی‌کند و تنها یک تجربه‌ی فوق العاده را ارائه می‌دهد، بازی با هوشمندی در حال تلاش است تا بین علاقه‌ی ما برای کودک درون خود و واقعیت مسئولیت‌هایمان به عنوان یک فرد بالغ تعادل ایجاد کند. این یک درس ارزشمند است و هیزلایت آن را طوری ارائه می‌هد که هرگز حس نمی‌کنید یک سخرانی و یا نصیحت است.

 

GameByte 8.5/10

It Takes Two چیز‌های زیادی را برای ارائه کردن دارد و تمام آن‌ها را به بهترین شکل انجام می‌دهد. اگر به دنبال یک بازی جدید هستید تا با دوست و یا شریک خود تجربه کنید، پس It Takes Two باید اولین بازی بر روی لیست شما باشد. این عنوان به شدت لذت بخش است.

 

Push Square 8/10

It Takes Two یک ماجراجویی Co-op عالی است. با این‌که بخشی از صداگذاری ضعف دارد و بازی در روایت برخی از موارد داستانی با مشکل روبه‌رو می‌شود، اما It Takes Two با با گیم‌پلی سرگرم کننده‌ و متنوع خود این موضوع را جبران می‌کند. با مجبور کردن دو بازی‌باز برای همکاری با یکدیگر به روش‌های مختلف، این بازی به طور کامل بر روی Co-op تمرکز دارد و تنوع گیم‌پلی و محیط‌های بازی سبب می‌شوند تا تجربه‌ی این عنوان به شدت لذت بخش باشد.

 

VGC 8/10

با داشتن یک جریان توقف ناپذیر از اید‌ه‌های هوشمندانه، It Takes Two یکی از نوآورانه‌ترین و به یاد ماندنی‌ترین عناوین Co-op عصر مدرن است. فقط مطمئن شوید که شریک شما می‌تواند از یک کنترلر دوال‌سنس استفاده کند.

 

Press Start Australia 7.5/10

اگرچه داستان Cody و May در حد استاندارد مشخص شده توسط گیم‌پلی It Takes Two نیست، اما این بازی نشان می‌دهد که جوزف فارس و تیمش در هیزلایت همچنان به دنبال ساخت‌ دنیا‌های خلقانه و درگیر کننده هستند تا بازی‌بازان بتوانند در آن‌ها شرکت کنند. It Takes Two یک تجربه‌ی Co-op است که نمونه‌ی مشابهی ندارد؛ این عنوان با روش‌های زیادی که حتی فکرش را هم نمی‌توانید بکنید، تجربه‌ی جدیدی را در سناریو‌های مختلف ارائه می‌‌دهد.