در فاصله‌ی یک روز تا عرضه‌‌ی بازی Wasteland 3، به‌تازگی نقدها و نمرات این عنوان نیز منتشر شده است.

نسخه‌ی سوم از سری بازی‌های Wasteland پس از مدت‌ها تاخیر قرار است در روز آینده منتشر شود. وظیفه‌ی توسعه‌ی این بازی نقش‌آفرینی را استودیوی این‌اگزایل اینترتینمنت (inXile Entertainment) برعهده دارد و شرکت دیپ سیلور (Deep Silver) نیز ناشر آن است.  وقایع این بازی در آینده و در کلرادوی برفی جریان دارد. جایی که شما فرماندهی گروهی از کماندوها و قانون‌شکنان را در یک دنیای آخرالزمانی برعهده دارید.

 

به گفته‌ی توسعه‌دهندگان، این بازی نقش‌آفرینی تاکتیکی شامل مبارزات چالش‌برانگیز، انتخاب‌های مختلف، اکتشاف و داستانی جذاب خواهد بود. این عنوان علاوه بر بخش تک‌نفره، از حالت Co-Op تا ۶ بازی‌باز پشتیبانی می‌کند. هر یک از ۶ شخصیت قابل بازی دارای سلاح‌ها و قابلیت‌های ویژه‌ای هستند. همچنین تایید شده است که بازی حداقل ۱۰ پایان متفاوت را در بر خواهد داشت؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که انتخاب‌ها و تصمیمات بازی‌بازان اثر مستقیم و احتمالاً پیچیده‌ای برروی روند داستان و سناریوهای مختلف پایانی آن داشته باشند.

 

حال به بررسی نقدها و نمرات بازی Wasteland 3 می‌پردازیم:

 

God is A Geek: 9.5/10

Wasteland 3 یک بازی نقش‌آفرینی بزرگ، انتخاب‌محور و عمیق است که مبارزات چالش‌برانگیزی را ارائه می‌دهد و در آن مناطق گسترده‌ای برای اکتشاف وجود دارد.

 

PC GamesN: 9/10

بازی Wasteland 3 به عنوان جدیدترین اثر استودیوی این‌اگزایل، با داشتن شخصیت‌های جالب، سیستم عمیق نقش‌آفرینی و مبارزات جذاب، عنوانی است که تجربه‌ی آن را نباید از دست بدهید.

 

Dual Shockers: 9/10

بازی Wasteland 3 در همه‌ی زمینه‌ها نسبت به نسخه‌های پیشین بهبود یافته است و یکی از بهترین عناوین نقش‌آفرینی تاکتیکی است که تاکنون تجربه کرده‌ام.

 

Wccftech: 9/10

Wasteland 3 از جنبه‌های مختلف یکی از بهترین عناوین نقش‌آفرینی محسوب می‌شود. این بازی با داشتن نویسندگی عالی و شخصیت‌های عمیق، یک داستان جذاب و پرکشش را ارائه می‌دهد. همچنین وجود قابلیت‌های شخصی‌سازی مختلف و سیستم مبارزات تاکتیکی عمیق به گیم‌پلی بازی تنوع خاصی بخشیده است. اما این بازی مهم‌تر از همه چیز یک دنیای زنده را برای اکتشاف در اختیار شما قرار می‌دهد و بازی‌باز بسته به انتخاب‌های خود با چالش‌های گوناگونی مواجه می‌شود. این بازی یک تجربه‌ی نقش‌آفرینی با بالاترین کیفیت است.

 

Game Revolution: 8/10

در سالی که عناوین نقش‌آفرینی خوب منتشر شده است، بازی Wasteland 3 در میان آن‌ها می‌درخشد. این بازی دارای محتوایی بین ۸۰ الی ۱۰۰ ساعته با غافلگیری‌های مختلف است و شما برخی مواقع نمی‌دانید چه کاری را انجام دهید. به نظر من این عنوان چیزی است که سری Fallout باید از نظر محتوای روایتی به آن نزدیک شود.

 

Digital Trends: 8/10

Wasteland 3 یک بازی با ارزشی است که انتخاب‌های گوناگونی را ارائه می‌دهد و یک جهش عالی برای بازی‌بازان جدید خواهد بود.

 

Screen Rant: 8/10

بازی Wasteland 3 نسبت به نسخه‌های پیشین‌ این سری، جذاب‌تر، بزرگ‌تر و لذت‌بخش‌تر است و طرفداران قدیمی و بازی‌بازان تازه‌وارد از تجربه‌ی آن لذت خواهند برد.

 

Eurogamer Italy: 7/10

بازی Wasteland 3 یک نقش‌آفرینی خوب است که همان فرمول قدیمی این سبک را با سیستم پیشرفت عالی، داستانی قابل قبول، انتخاب‌های مختلف و  سیستم مبارزه‌ای جالب و سرگرم‌کننده را در سطح خوبی ارائه می‌دهد.

 

بازی Wasteland 3 در تاریخ ۷ شهریور سال جاری (۲۸ آگست ۲۰۲۰) برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.