به قلم: ابوالفضل مناف زاده

بازی چند نفره و وحشت-بقای Evil Dead: The Game به زودی منتشر خواهد شد. ما در این مقاله قصد داریم تا مروری بر 14 ویژگی خاص و منحصر به فرد آن داشته باشیم.

بدون هیچ تردیدی می‌توان مجموعه‌ی Evil Dead را به عنوان یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های ژانر وحشت رسانه‌ی سرگرمی معرفی کرد. البته، از آخرین باری که یک سرگرمی تعاملی یا به عبارت دیگر یک بازی ویدیویی از این مجموعه ساخته شده است، حدود دو دهه می‌گذرد. از طرف دیگر، به زودی استودیوی سیبر اینتراکتیو (Saber Interactive) بازی وحشت-بقای جدیدی از Evil Dead را عرضه خواهد کرد. در این مقاله، قصد داریم تا مروری بر 14 ویژگی خاص و منحصر به فرد آن داشته باشیم.

 

 

ساختار

از قرار معلوم ساختار گیم‌پلی بازی Evil Dead: The Game قرار است تا یادآور بازی‌هایی نظیر Dead by Daylight و Friday the 13th باشد که هر دو از حالت‌های کو-آپ و PvP بهره‌مند بودند. گیمرها می‌توانند یکی از چند شخصیت این بازی را کنترل کنند و در قالب گروه‌های چهار نفره، به انجام ماموریت‌های پراکنده شده در نقشه‌ی بازی بپردازند.

 

 

Kandarian

اگر می‌خواهید تجربه‌ی متفاوتی از بازی Evil Dead: The Game داشته باشید، به سراغ حالت PvP بروید. در این حالت می‌توان کنترل Kandarian demon و به دنبال آن مرده‌ها را در دست گرفت و به انسان‌ها حمله نمود. علاوه بر این، به عنوان این شخصیت، می‌توانید هیولاهای دیگری را نیز احضار کنید تا در کنارتان بجنگند و دست شما برای کار گذاشتن انواع و اقسام تله‌های مرگبار برای دشمنان انسانی باز خواهد بود.

 

 

بخش تک نفره

استودیوی سیبر اینتراکتیو چندی پیش تایید کرد که بازی Evil Dead: The Game نیز به نوعی دارای محتوای تک نفره خواهد بود. جزئیات دقیقی از این حالت مشخص نشده است، اما طبعاً می‌توان از هوش مصنوعی به عنوان سایر همراهان خود در این بازی استفاده نمود. علاوه بر این، سیبر اینتراکتیو افزود که در این بازی چندین ماموریت وجود دارند که صرفاً روی حالت تک نفره متمرکز هستند. هرچند باز هم به صورت دقیق از تعداد این ماموریت‌ها و عملکردشان آگاه نیستیم.

 

 

لوتینگ، کرفتینگ و …

علاوه بر از بین بردن اهریمن‌ها، موارد دیگری نیز در قلب گیم‌پلی بازی Evil Dead: The Game گنجانده شده‌اند. برای مثال، اکتشاف و لوت کردن محیط‌ها بخش مهمی از هسته‌ی اصلی گیم‌پلی این بازی خواهند بود. همچنین، مکانیک کرفتینگ عنصر مهمی از بازی است و در کنار این موارد، گویا “مدیریت ترس” نیز چیزی است که باید با آن در بازی مواجه شد. با این وجود، دقیقاً مشخص نیست که چگونه این موضوع به عنوان مکانیک گیم‌پلی در بازی قرار دارد. از سوی دیگر، بازی Evil Dead: The Game دارای یک سیستم پیشرفت و ارتقای فراگیر است که در نهایت به آزاد شدن مهارت‌ها شخصیت‌ها منجر خواهد شد.

 

فیزیک و آسیب‌پذیری

مجموعه‌ی Evil Dead همواره به دلیل بی‌پرده بودن صحنه‌های خشن و دلخراش شناخته می‌شود و به نوعی می‌توان این موضوع را بخش اصلی هویت این مجموعه قلمداد کرد. بنابراین، بدیهی است که بازی Evil Dead: The Game نیز از همین فرمول پیروی کند و با توجه به سبک چند نفره و وحشت-بقا، این موضوع کاملاً منطقی به نظر می‌رسد.

استودیوی سیبر در این زمینه گفت که بازی Evil Dead: The Game دارای «تصاویر بصری واقع‌گرایانه و یک سیستم آسیب‌پذیری مبتنی بر فیزیک» است که صحنه‌های اکشن آن را به شکل زنده جلوه می‌دهد؛ البته جزئیات دقیق این مکانیزم ناشناخته است، اما آن چه که تاکنون از این بازی دیده‌ایم امیدوارکننده هستند.

 

 

سلاح‌ها

بازی Evil Dead: The Game قصد دارد تا از چند راه کلیدی که یکی از آن‌ها سلاح‌ها هستند، تنوع را به تجربه‌ی خود تزریق کند. به گفته‌ی توسعه‌دهندگان این بازی، بیش از 25 سلاح مختلف برای استفاده در بازی وجود خواهد داشت که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به تبر، بیل و حتی بوم استیک نمادین Ash و اره‌ برقی اشاره کرد.

 

اهریمن‌ها

شیاطین قابل کنترل در عنوان Evil Dead: The Game به چندین کلاس مختلف از جمله Warlord ،Puppeteer و Necromancer تقسیم می شوند. هر اهریمن قابل کنترل در این بازی نیز مهارت‌های منحصر به فرد خاص خودش را دارد. به عنوان مثال، Deadite Elite موجودی کم تحرک است که می‌تواند صدمات زیادی به انسان‌ها وارد کند.

 

 

بازگشت بروس کمپبل

بازی یا هر محصول دیگری از مجموعه‌ی Evil Dead، بدون حضور شخصیت اَش ویلیامز جذابیتی نخواهد داشت. علاقه‌مندان به این مجموعه همواره عاشق قهرمان اصلی آن یعنی اش ویلیامز (Ash Williams) هستند و صد البته ایفای نقش بروس کمپبل در Evil Dead: The Game می‌تواند بیش از پیش باعث جذابیت این عنوان شود.

 

 

شخصیت‌های قابل کنترل

بازی Evil Dead: The Game قرار است چندین شخصیت قابل بازی داشته باشد و اگر نگاهی به فهرست اسامی آن‌ها داشته باشیم، نام‌های آشنایی از سراسر مجموعه به چشممان خواهند خورد که طرفداران سریال این مجموعه مطمئناً آن‌ها را دوست خواهند داشت. این اسامی شامل اسکاتی (Scotty)، لورد آرتور (Lord Arthur)، کلی مکسول (Kelly Maxwell)، پابلو سایمون بولیوار (Pablo Simon Bolivar)، اَش و چند شخصیت دیگر می‌شوند.

 

بازمانده‌ها

فهرست شخصیت‌های کلاس یا حالت بازمانده‌ها (Survivors) در بازی Evil Dead: The Game به چندین شاخۀ مختلف تقسیم خواهد شد و هر کدام از آن‌ها نقش‌های متفاوتی از جمله رهبر، جنگجو، شکارچی و پشتیبان را در بازی ایفا خواهند کرد. در همین حال، هر یک از شخصیت‌های مختلف نیز دارای توانایی‌های منحصر به فرد خود خواهند بود.

به عنوان مثال، شخصیت هنری (Henry) یک جنگجو است که توانایی ایمنی محدود در مقابل ضربات و آسیب‌ها را خواهد داشت. از طرف دیگر، لورد آرتور یک رهبر است که می تواند برای مدتی محدود آسیب وارد شده توسط خود و هم‌تیمی‌ها به دشمنان را افزایش دهد.

در نهایت، شخصیت اِد گتلی (Ed Getley) یک شکارچی است که می تواند با استفاده از یک چراغ قوه‌ی منحصر به فرد، تله‌ها را شناسایی کرده و آن‌ها را از کار بیندازد.

 

 

سیستم مورد نیاز و پیشنهادی

حداقل سیستم مورد نیاز برای تجربه‌ی بازی Evil Dead: The Game تا حدودی فاش شده است و تنها می‌دانیم که برای تجربه‌ی آن به 8 گیگابایت رم نیاز خواهید داشت.

ا این حال، سیستم پیشنهادی این بازی به صورت رسمی تایید شد و در این زمینه اطلاعات بیشتری داریم. برای تجربه‌ی این بازی در حالت ایده آل، به 16 گیگابایت رم، پردازنده‌ی مرکزی i7-7700 اینتل یا Ryzen 2600X به همراه پردازنده‌ی گرافیکی GTX 1070 Ti شرکت انویدیا یا RX 5600 XT شرکت AMD نیاز خواهید داشت. همچنین، اخیراً تایید شد که این بازی از قابلیت DLSS نیز بهره خواهد برد.

 

قیمت

بازاری که بازی Evil Dead: The Game در آن به دنبال جذب مشتری می‌گردد، شلوغ و رقابتی است و در این برهه‌ی زمانی، عناوین ترسناک چندنفره سعی دارند تا با کاهش قیمت خود، به جذب بیشتر مخاطبان بپردازند. بنابراین، Evil Dead: The Game نیز همین فرمول را پیش گرفته است و با قیمت 39.99 دلاری روی تمامی پلتفرم‌ها عرضه خواهد شد.

 

مزایای پیش-خرید

اگر به‌دنبال پیش‌خرید بازی Evil Dead: The Game قبل از عرضه‌ی رسمی در تاریخ 23 اردیبهشت 1401 (13 مه) هستید، مزایای خاصی را دریافت خواهید کرد. در واقع، همه‌ی دارندگان نسخه‌ی پیش-خرید این بازی دو پوسته‌ی اضافی برای شخصیت اَش را دریافت خواهند کرد

 

 

نسخه‌های مختلف

بازی Evil Dead: The Game همانند اکثر بازی‌های ویدیویی، نسخه‌های مختلفی خواهد داشت. نسخه‌ی Deluxe Edition این بازی با قیمت 59.99 دلار در کنار ورژن اصلی به فروش می‌رسد که علاوه بر بازی اصلی، از سیزن‌پس فصل اول آن بهره‌مند خواهد بود و چهار بسته‌ی الحاقی بازی نیز از این طریق با تخفیف در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

بازی Evil Dead: The Game در تاریخ 13 مه 2022 (23 اردیبهشت 1401) برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد.