در هفته‌ای که گذشت، آمار خرده‌فروشی‌های کشور انگلستان نشان از یک رقابت سنگین در فروش بازی‌های مختلف به مناسب فرا رسیدن تعطیلات پایان سال داشت. در نهایت این بازی محبوب و ورزشی FIFA 21 بود که توانست جدیدترین محصول شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) را در کسب رده‌ی نخست جدول فروش، شکست دهد.

 

عنوان ورزشی FIFA 21، شاهد رشد ۸ درصدی در میزان فروش هفته به هفته‌ی خود بود. این افزایش فروش سبب شد که رتبه‌ی این عنوان از چهارم در هفته‌ی قبل به رده‌ی نخست برسد. عنوان Assassin’s Creed: Valhalla نیز در هفته‌‌های قبل عملکرد بسیار خوبی داشته است اما در این هفته با افت فروش بیش از ۲۱ درصدی مواجه شده و نهایتا در رده‌ی دوم جای گرفت.

 

با این حال برخی کارشناسان معتقد هستند که بازگشت این بازی به رده‌ی نخست غیرممکن نخواهد بود؛ چرا که قبل از عرضه‌ی Cyberpunk 2077، انتظار می‌رفت این اثر به رقابت بین دو بازی FIFA 20 و Assassin’s Creed: Valhalla خاتمه دهد اما این اتفاق رخ نداد. لازم به ذکر است که بازی Cyberpunk 2077 در هفته‌ی گذشته در جایگاه سوم جدول فروش قرار داشت و با افت ۵۷ درصدی این هفته، اکنون در رده‌ی هشتم قرار دارد.

 

همچنین کنسول نینتندو سوییچ همچنان به موفقیت و پیشتازی خود در زمینه‌ی فروش فیزیکی در کشور بریتانیا ادامه می‌دهد. طبق آمار منتشر شده، عنوان Mario Kart 8 Deluxe در سال ۲۰۲۰ عملکرد بسیار خوبی داشته و از سال ۲۰۱۷ همچنان روند فروش خوب خود را حفظ کرده است.

 

شما در پایان می‌توانید به جدول ده بازی برتر از نظر میزان فروش فیزیکی در هفته‌ی گذشته‌ی بریتانیا توجه نمایید:

عنوان بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
FIFA 21 ۱ ۴
Assassin’s Creed Valhalla ۲ ۱
Animal Crossing: New Horizons ۳ ۵
Mario Kart 8: Deluxe ۴ ۷
Call of Duty: Black Ops Cold War ۵ ۹
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ۶ ۶
Just Dance 2021 ۷ ۸
Cyberpunk 2077 ۸ ۳
Super Mario 3D All-Stars ۹ ۱۰
(Minecraft (Switch ۱۰ ۱۱