شرکت الکترونیکی TCL در کنفرانس مطبوعاتی جدید خود، تاریخ عرضۀ PS5 Pro و Xbox Series جدید را سال 2023 یا 2024 اعلام کرده است.

 

این شرکت که در مبحث تصاحب بازار تلویزیون در سال 2019 رتبۀ دوم را کسب کرده بود، در آخرین کنفرانس خود پیش‌بینی‌ای از صنعت کنسول بازی داشته است. آن‌ها در رویداد خود متذکر شدند که انتظار دارند «نسل 9.5» تا سال 2024 فرا برسد.

 

کمپانی یاد شده به این موضوع اشاره دارد که کنسول‌های نسل 9.5 از نرخ فریم بین 60 تا 120 در رزولوشن 2160p پشتیبانی خواهند کرد و حتی قابلیت بازی در رزولوشن 8K را نیز فراهم می‌کنند. همچنین انتظار می‌رود که PS5 Pro و Xbox Series جدید از نظر قدرت هم‌تراز با کارت گرافیک AMD Radeon RX 7700 XT باشند که به زودی در دسترس طرفداران رایانه‌های شخصی قرار خواهد گرفت.

 

همان‌طور که می‌دانید، در حال حاضر شرکت‌های مایکروسافت و سونی با کمبود موجودی کنسول‌های نسل نهمی خود طرف هستند و با وجود کمبود چیپ‌، پیش‌بینی TCL را می‌‌توان زیادی خوشبینانه تلقی کرد و احتمالاً نسل کنونی دیرتر از 2024 نوسازی شود. با این وجود، تحلیلگران باور دارند که اگر خبری از کمبود موجودی و مشکلات توسعۀ چیپ‌ست‌ها وجود نداشت، 2024 سالی منطقی برای نوسازی بازار کنسول‌های نسل نهم به حساب می‌آمد.