به‌نظر می‌رسد محبوبیت بالای عنوان Rainbow Six Siege موجب شده است تا این بازی راه خود را به کنسول‌های نسل بعدی نیز باز کند.

 

به‌تازگی و طی مصاحبه‌ی اخیری که وب‌سایت Windows Central با لروی آتاناسوف (Leroy Athanassof)، کارگردان بازی Rainbow Six Siege، انجام داده است مشخص شد یوبی‌سافت (Ubisoft) برنامه‌های زیادی برای این عنوان در سر می‌پروراند و قصد دارد آن را برروی پلی‌استیشن ۵  و اکس‌باکس سری اکس نیز منتشر کند. طبق سخنان آتاناسوف عرضه‌ی این بازی برروی کنسول‌های نسل بعد برخلاف اتفاقی که برای پلی‌استیشن ۴ پرو و اکس‌باکس وان اکس رخ داد، همزمان با انتشار دستگاه‌های جدید صورت می‌گیرد:

این‌که چرا نمی‌توانم به شما تاریخ دقیقی اعلام کنم به این‌دلیل است که تاریخ انتشار آن بستگی به استقبال مردم از کنسول‌های نسل بعدی دارد. چیزی که می‌توانم به شما بگویم این است که ما از زمان عرضه‌ی کنسول‌ها، بازی را برروی‌شان منتشر خواهیم کرد. هدف ما در دسترس بودن بازی دقیقاً هنگام انتشار سخت‌افزارهای جدید است اما این اتفاق به موافقت آن‌ها (صاحبان پلتفرم‌ها) بستگی دارد.

ما نمی‌خواهیم بین جامعه‌ی بازی‌بازانمان شکاف ایجاد کنیم بنابراین قصد داریم همین‌که فردی سیستم جدید را خریداری کرد بتواند با دوستان خود به تجربه‌ی بازی بپردازد.

 

به‌علاوه آتاناسوف در ادامه‌ی صحبت‌هایش تائید کرد قابلیت بازی میان‌نسلی (Cross Generation) نیز به Rainbow Six Siege اضافه خواهد شد تا جامعه‌ی بازی‌بازان این عنوان از همیشه بزرگ‌تر باشد:

یعنی اگر برروی پلی‌استیشن بعدی به انجام بازی می‌پردازید، قادر خواهید بود با کاربران پلی‌استیشن قبلی نیز بازی کنید.

 

همچنین وی اشاره کرد تیم پشتیبانی Rainbow Six Siege آمادگی کامل برای پشتیبانی از قابلیت بازی میان‌پلتفرمی (Cross Play) بین پلی‌استیشن و اکس‌باکس را دارد اما تحقق این امر بیشتر از همه به توافق میان سونی و مایکروسافت بستگی دارد:

بازهم می‌گوییم، این بیشتر بحثِ میان سونی و مایکروسافت است. ما دوست داریم بازی میان‌پلتفرمی به‌صورت کامل پیاده شود تا بازی‌بازان اکس‌باکس بتوانند با مخاطبان پلی‌استیشن رقابت کنند. ما آماده‌ی پشتیبانی از این قابلیت هستیم و خوش‌بختانه باید بگویم این موضوع در آینده اتفاق خواهد افتاد چراکه این یک حرکت عمومی در صنعت بازی‌ها است و هیچ چیز نمی‌تواند مانع آن شود. موضوع، موضوعِ زمان است.

 

Rainbow Six Siege هم‌اکنون برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در دسترس قرار دارد. لازم به‌ذکر است شرکت یوبی‌سافت روز گذشته از دو اپراتور جدید نیز در این بازی رونمایی کرد.