شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) و استودیوی موتیو (Motive Studios) با ساخت یک بازی جدید از سری Star Wars با تمرکز بر مبارزات فضایی و بدون وجود خریدهای درون‌برنامه‌ای ریسک بزرگی را متحمل شدند.

 

با این حال، این بازی در زمان عرضه با استقبال بسیار خوب هواداران و منتقدین روبه‌رو شد و آمار فروش جدید منتشر شده از این عنوان نیز نشان از موفقیت بازی Star Wars: Squadrons دارند.

 

براساس جدیدترین گزارش منتشر شده، بازی Star Wars: Squadrons به موفقیت قابل قبولی در زمینه‌ی فروش دیجیتالی در ماه اکتبر دست یافته است. با توجه به اطلاعات منتشر شده، فروش بازی در ماه اکتبر از مرز ۱٫۱ میلیون نسخه عبور کرده است.

 

اگرچه این بازی از عنوان Star Wars: Battlefront 2 که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد عمکرد بهتری را در زمینه‌ی فروش ماه نخست از خود نشان داده است ولی هنوز با آمار ۲٫۹ میلیون نسخه‌ای فروش زمان عرضه‌ی ساخته‌ی استودیوی ریسپاون (Respawn) یعنی Star Wars Jedi: Fallen Order فاصله‌ی زیادی دارد.

 

علاوه بر این، براساس اطلاعات منتشر شده از سوی تیم SuperData، با توجه به قیمت ۴۰ دلاری بازی، این عنوان در مقایسه با دیگر عناوین جدید عرضه شده از سری Star Wars درآمد کم‌تری را کسب کرده است. البته نبود خرید‌های درون‌برنامه‌ای و بسته‌های گسترش دهنده‌ی پولی برای بازی نیز در این موضوع تاثیرگذار بوده است.

 

بازی Star Wars: Squadrons در حال حاضر برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

 

بد نیست بدانید که این عنوان از قابلیت بازی میان پلتفرمی (Cross-Play) و هدست‌های واقعیت مجازی نیز پشتیبانی می‌کند.