وب‌سایت شناخته شده‌ی متاکریتیک (Metacritic)، اخیرا با برگزاری یک نظرسنجی، بهترین بازی سال ۲۰۲۰ میلادی از دیدگاه کاربران خود را مشخص کرده است. در نظرسنجی انجام شده، کاربران، بازی The Last of Us Part 2 را به عنوان برترین بازی سال انتخاب کرده‌اند.

 

همانند سال‌های گذشته، با پایان یافتن سال، شاهد برگزاری رویدادها و نظرسنجی‌های مختلفی برای انتخاب بهترین بازی سال هستیم. وب‌سایت معتبر متاکریتیک که پیش از این فهرست بدترین بازی‌های سال را منتشر کرده بود، این بار با برگزاری یک نظرسنجی، به انتخاب بهترین بازی سال ۲۰۲۰ میلادی از دیدگاه کاربران پرداخته است.

 

بازی The Last of Us Part 2 سال گذشته‌ی میلادی در دسترس کاربران و هواداران قرار گرفت. این بازی از زمان عرضه با استقبال بسیار خوب هواداران روبه‌رو شد و توانست در کنار دریافت نمراتی بسیار خوب از منتقدین، جوایز بسیاری را نیز به خود اختصاص دهد. بازی تحسین شده‌ی The Last of Us Part 2 در نهایت به عنوان بهترین بازی سال ۲۰۲۰ در مراسم The Game Awards نیز انتخاب شد.

 

اگرچه برخی از کاربران و هواداران اعتقاد دارند که این بازی شایستگی جوایز کسب شده را ندارد، ولی به نظر می‌رسد کاربران وب‌سایت متاکریتیک با این گروه از کاربران هم‌نظر نیستند. بیش از ۲۰ هزار کاربر در نظرسنجی انجام شده در این وب‌سایت شرکت کرده‌اند که در نهایت بازی The Last of Us Part 2 به عنوان برترین بازی سال برگزیده شده است. در نظرسنجی بهترین بازی سال ۲۰۲۰، بازی The Last of Us Part 2 با کسب حدود ۱۰ هزار رای، با اختلاف در جایگاه نخست قرار گرفته است.

 

البته شاید انتخاب یک بازی با نمره‌ی ۵٫۷ کاربران به عنوان بهترین بازی سال ۲۰۲۰، کمی عجیب به نظر برسد. نمرات پایین بخش کاربران بازی The Last of Us Part 2 در وب‌سایت متاکریتیک، نتیجه‌ی نقدهای منفی کاربران بلافاصله پس از انتشار بازی بود که این موضوع در نهایت باعث تغییر سیاست‌های وب‌سایت در دریافت نظرات کاربران شد.

 

یکی از نکات جالب این نظرسنجی، قرار گرفتن بازی Cyberpunk 2077 در جایگاه سوم است. این بازی که مدتی پیش منتشر شد، به دلیل وجود مشکلات فنی متعدد، با بازخوردهای منفی بسیاری از کاربران روبه‌رو شد. با این حال، به نظر می‌رسد بسیاری از هواداران از تجربه‌ی این بازی لذت برده‌اند و این بازی را به عنوان بهترین بازی خود در سال ۲۰۲۰ میلادی انتخاب کرده‌اند. بازی تحسین شده‌ی Hades نیز با دریافت بیش از ۱۵۰۰ رای، در جایگاه چهارم این لیست قرار گرفته است.