نسخه  Limited Edition شامل استیل بوک بازی بعلاوی آرت بوک و دیسک اصلی بازی و دیسک ساند ترک میباشد.

 

 

بازی ۲Dark داستان کاراگاهی به نام Smith را روایت می‌کند که با همسر و دو فرزندش در یک منطقه برون شهری چادر زده‌اند. همسر فرزندان کاراگاه به دنبال چوب برای روشن کردن آتش می‌روند و اسمیث هم مشغول به محکم کردن چادر است که ناگهان با صدای جیغ همسرش از جا می‌پرد. متاسفانه بعد از چند دقیقه جنازه‌ی خون آلود همسرش را پیدا کرده و سپس یک وان را می‌بینید که در حال حمل بچه‌هاست اما نمی‌تواند برای توقف آن کاری کند. حال، داستان بازی به ۷ سال بعد می‌رود.

 

اسمیث هنوز از پیدا کردن فرزندانش ناامید نیست و حتی سرنخ‌هایی هم از سارقینشان پیدا کرده است. او از نیروی پلیس استعفا داده و به صورت کاراگاه خصوصی کار می‌کند. تمام بازی در تاریکی مطلق هوا روایت می‌شود چون کاراگاه داستان، تنها شب‌ها به دنبال نجات کودکان خود یا دیگر بچه‌ها می‌رود. اگر کمی در فهمیدن داستان بازی مشتاق باشید و بازیباز جست و جو گری باشید، از داستان ۲Dark به حد کافی لذت می‌برید.

 

 

دوربین ایزومتریک و نمای ۲٫۵ بعدی بازی ۲Dark در ترکیب ویژگی‌های بازی‌های Stealth و Adventure به خوبی عمل می‌کند. هسته اصلی بازی پیدا کردن سرنخ و آیتم‌های لازم برای پیدا کردن بچه‌ها و تلاش برای پنهان ماندن از دشمن است. تاکید بازی بر مخفی‌کاری بسیار زیاد است به طوری که یا باید سعی کنید اصلا دشمنان را نکشید، یا اگر هم قصد از پا دراوردنشان را دارید بدون سر و صدا این کار را انجام دهید. کشتن پر سر و صدای یک دشمن مساوی با مرگتان خواهد بود.

 

تفنگ پروتاگونیست بازی هم ضعیف‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید و به سه تا از گلوله‌هایش برای کشتن دشمن نباز دارید. ضمن آن که صدا خفه‌کن هم ندارد و عملا فقط زمانی به کار می‌آید که می‌خواهید به جایی یا وسیله‌ای شلیک کنید یا فقط یک دشمن در محیط باقی‌مانده و مخفی‌کاری چندان مطرح نیست. Inventory شما در بازی نسبتا گسترده است و به همین خاطر می‌توانید با ۴ جهت اصلی ۴ وسیله‌ای که بیشترین استفاده را از آن‌ها دارید در یک مکان مخصوص قرار دهید.

 

شخصیت اصلی توانایی حمل دو وسیله را دارد. شما در ظاهر می‌توانید هر دو وسیله را انتخاب کنید اما پیاده‌روی در محیط بسیار تاریک بازی بدون چراغ قوه یا هر وسیله ی روشن‌کننده دیگری خودکشی است. لذا تقریبا همیشه دست چپتان یک مشعل یا چراغ قوه خواهد بود. محیط‌های بازی بسیار تاریک هستند و دیر یا زود به چراف قوه یا چیز دیگری احتیاج پیدا خواهید کرد.