منو
Your Cart

بازی AereA - نسخه PS4

AereA - PS4
AereA - PS4
AereA - PS4
AereA - PS4
AereA - PS4
AereA - PS4
AereA - PS4
کارکرده
AereA - PS4
AereA - PS4
AereA - PS4
AereA - PS4
AereA - PS4
AereA - PS4
AereA - PS4
بازی AereA - نسخه PS4
  • وصعیت موجودی: موجود در انبار
  • مدل: بازی PS4
  • مرکز ارسال: شعبه اصلی
  • گارانتی: اصالت و سلامت فیزیکی کالا
600,000 تومان
امتیاز لازم برای خرید این کالا: 1200

گزینه های موجود

شاید تا چند سال پیش بازی های را می شد در سبک ها و گونه های مختلف تقسیم بندی کرد و هر بازی از سبک خودش تجاوز نمی کرد و یک چارچوب و قاعده خاصی در ساخت هر بازی رعایت می شد تا بازی از گونه خود فراتر نرود اما امروزه دیگر خبری از این قاعده مندی نیست و تنها چارچوبی که در ساخت بازی جلوی سازندگان را می گیرد مسئله خلاقیت و ذهن خود سازنده های بازی است، اگر زمانی استفاده از المان های یک سبک دیگر در بازی باعث می شد که تمامی منتقدین و گیمرها انگشت به دهان بمانند و از تیم توسعه بازی تعریف و تمجید کنند، امروزه این کار یکی از اتفاقاتی است که به وفور شاهد آن هستیم.

 


دلیل این تغییرات اما بدون تردید نیاز صنعت بازی های ویدیویی به تغییر است، در حالی که کمپانی های بزرگ با پول های خود شروع به ساخت بازی های فوق العاده جذاب می کنند و بازار را زیر سلطه تمام و کمال خود درمیاورند، استودیوهای کوچک مجبورند که با خلاقیت خود بازار رقابت را ایجاد کنند و جلوی کمپانی های بزرگ بایستند تا مخاطبین خود را از میان خیل عظیمی از گیمرها که امروزه معیارهای متفاوتی برای انتخاب بازی دارند پیدا کنند.

 

بدون شک امروزه بازی های مستقل جایگاه بسیار خوبی برای خود پیدا کرده اند و با وجود فروشگاه های مختلف اینترنتی خرید بازی و یا حتی میلیون ها ناشر بازی در سر تا سر دنیا دیگر مسئله بازاریابی برای بازی های مستقل و استودیوهای کوچک مسئله حیاتی نیست و مسئله مهم تر برای توسعه دهندگان بازی این است که آیا این توسعه دهندگان می توانند بازی و عنوانی خلق کنند که در بازار هزار و یک رنگ صنعت بازی های ویدیویی بتواند جایگاه اصلی خود را پیدا کند و گیمرها را علاوه بر جذب به خود مشتاق و هیجان زده بازی نگه دارد یا خیر ؟

 


تنها ریسمانی که برای نجات از دره بازی های بزرگ برای استودیوهای مستقل مانده است، ریسمان خلاقیت است چیزی که استودیوهای بزرگ و کمپانی های میلیون دلار کمترین توجه را به آن دارند و سعی می کنند با مسائلی چون گرافیک و جذابیت های بصری گیمر را علاقه مند و مشتاق بازی کنند و خلاقیت کلید گمشده موفقیت است برای استودیوهای کوچک که در طول این چند سال انگار این استودیوها توانستند این کلید گمشده را پیدا کنند.

 


یکی از انواع خلاقیت که استودیوهای بازی سازی PlayStation با استفاده از آن اقدام به تولید عنوان های جدید و جذاب می کنند مسئله تلفیق است، چه از تلفیق سبک ها گرفته تا تلفیق مکانیزم ها و داستان ها، مسئله ای که به وضوح در بازی تحسین شده The Binding of Isaac شاهد آن بودیم و یا در بازی Super Meat Boy از تلفیق مکانیزم ها به عنوان برگ برنده ای بازی نام برده شد.

 


یکی از سبک هایی که در چند سال گذشته جایگاه خود را از دست داد و دیگر کمتر بازی سازی به سراغ ساخت بازی در این سبک می رود و کمتر کمپانی بر روی این سبک هزینه می کند و به تبع کمتر گیمری آن را تجربه می کند و یا ترجیح می دهد برای آن هزینه کند سبک موزیکال است، اگر زمانی مجموعه Guitar Hero با استفاده از این سبک توانست به شهرت فوق العاده زیادی دست پیدا کند و گیمرها را به خود جذب کند دیگر خبری از علاقه گیمرها به این سبک نیست.

 


حتی معدود عناوین این سبک مثل مجموعه Just Dance نیز کم کم دارند مخاطبین خود را از دست می دهند و دیگر علاقه ای به تجربه این قبیل بازی های موزیکال در میان گیمرها دیده نمی شود، و دقیقا اینجاست که سبک های فراموش شده و یا کم مخاطب با تلفیق شدن با سبک های تازه مثل یک تلفیق جادویی عمل می کند و مخاطبین را بیشتر از همیشه به یک بازی علاقه مند می کند، اگر دیگر کسی سبک Roguelike را تجربه نمی کرد و دیگر این سبک به فراموشی سپرده شده بود تلفیق سبک های دیگر با این سبک از جمله سبک نقش آفرینی منجر به ساخت بازی های پرطرفداری مثل The Binding of Isaac و یا Dungeon Crawl شد که بار دیگر باعث محبوبیت سبک فراموش شده Roguelike در میان گیمرها شد.

 


اما حالا استودیوها به سراغ تلفیق سبک فراموش شده موزیکال رفته اند و سعی می کنند این سبک را همانند روگ لایک با تلفیق دوباره به عنوان یک سبک محبوب در میان گیمرها جا بیاندازند.اما جدید ترین تلاش برای این کار را استودیو Triangle Studios از کشور هلند قرار است انجام بدهد، استودیویی که شروع فعالیت آن به سال ۲۰۰۵ بر می گردد و با تعداد کارمند هایی کمتر از ۶۰ نفر تا به امروز توانسته بازی های جذابی را تولید کند.

 


بازی هایی که البته بیشتر آن ها برای کنسول نینتندو دی اس بوده است اما این بار این استودیو هلندی قصد دارد بازی تازه ای را عرضه کند. این بازی AereA نام دارد بازی که وظیفه انتشار آن را کمپانی Soedesco بر عهده دارد، این کمپانی هلندی نیز قدمت آن چنان زیادی ندارد و از سال ۲۰۰۲ فعالیت خود را شروع کرده است ولی در همین مدت توانسته بازی های بسیار زیادی را در بازار عرضه کند و به همین دلیل توانسته شهرت نسبتا خوبی را بدست بیاورد.

 


بازی AereA طبق اعلام Soedesco قرار است برای سه پلتفرم کامپیوترهای شخصی، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان عرضه شود و تاریخ عرضه این بازی ۲ ژوئن ۲۰۱۷ مطابق با ۹ تیر ماه است. شما در بازی AereA باید در قالب یکی از چهار شخصیت بازی در جهان بازی به مبارزه با دشمنان بپردازید، البته این بازی دراصل یک بازی نقش آفرینی است با استفاده از المان موزیک قرار است به عنوان یک بازی فوق العاده خلاقانه عرضه شود به طوری که این چهار کاراکتر اصلی بازی هر کدام نماینده یک ساز هستند و هر کدام با موسیقی خاص خود به مبارزه می پردازند، اگر بخواهیم این چهار شخصیت را بررسی کنیم باید گفت :

  1.  Jacques، او شوالیه است و ساز او ویلون است که با استفاده از این ویلون و سپر و شمشیر خود به مبارزه با دشمنان می پردازد.
  2.  Wolff، یک کماندار است و ساز او یک چنگ است، ولف با استفاده از تیر و کمان خود و همینطور با استفاده از این چنگ به نبرد دشمنان می رود.
  3. Jules، به عنوان یک جادوگر او با استفاده از گیتار خود به نبرد می رود و از این گیتار به همراه جادوی خود برای مبارزه استفاده می کند.
  4.  Claude، شخصیت تفنگدار این بازی او است که سلاح او نیز یک شیپور است، شیپوری که به وسیله آن کلود می تواند تیرهای آتشین به سمت دشمنان بزند.

 

بازی علاوه بر این که به صورت کاملا تک نفره قابل بازی است طبق اعلام سازندگان قابلیت چند نفره و مولتی پلیر را هم دارد که البته این بازی چند نفره به صورت Co-Op یا همکاری است و تمامی گیمرها با هم دیگر برای شکست دادن دشمنان همکاری می کنند، نکته بسیار مهمی که می توان به عنوان یک نقطه ضعف از آن یاد کرد این است که دراین بازی خبری از بازی مولتی پلیر آنلاین نیست و این همکاری چند نفره به صورت کاملا آفلاین اتفاق می افتد.

 

تمامی باس های بازی که طبق اعلام تیم توسعه دهنده شامل ۹ باس منحصر به فرد هستند نیز مثل شخصیت های اصلی با استفاده از یک آلت موسیقی به دفاع از خود و مبارزه با شما می پردازند که نشان می دهد چقدر مسئله موسیقی در بازی AereA اهمیت دارد و تمرکز اصلی تیم سازنده بر روی این المان بوده است. وجود دوربین ایزومتریک همانند مجموعه پر طرفدار Diablo، استفاده فوق العاده خلاقانه از موسیقی، وجود المان های نقش آفرینی به عنوان سبک اصلی بازی مسائلی است که می تواند باعث جذب مخاطب ها و گیمرها به بازی AereA شود، در تریلر منتشر شده شاهد هستیم که علاوه بر تمرکز بر روی گیم پلی و خلاقیت در جلوه های بصری نیز بازی AereA توانسته با خلق مراحل و محیط های جالب فضای فانتزی جذابی را برای گیمرها تدارک ببیند.

 


طبق قیمت گذاری انجام شده بر روی بازی AereA نسخه استاندارد بازی قرار است ۱۵ دلار قیمت داشته باشد و نسخه AereA : Deluxe Edition بازی نیز با قیمت ۲۶.۳۷ دلار عرضه خواهد شد که در این نسخه علاوه بر بازی شاهد یک تمامی ساند تراک های بازی به همراه آرت بوک بازی AereA خواهیم بود. این که آیا تلفیق سبک فراموش شده موزیکال با سبک پر طرفدار نقش آفرینی آیا می تواند باعث رشد یک بازی و تبدیل آن به یک اثرموفق شود سوالی است که بعد از عرضه بازی AereA با نگاه به نتایج آن می توان پاسخ قطعی به این سوال داد.

مشخصات بازی
تاریخ انتشارJune 2, 2017
توسعه دهندهTriangle Studios
ناشرSoedesco
سبکاکشن - نقش آفرینی
رده بندی سنیهمه سنین
تعداد پلیر چند نفره1-2
مالتی پلیر - آنلایندارد
تعداد دیسک1

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

پرسش و پاسخ

هیچ پرسش و پاسخی برای این کالا وجود ندارد

کاربر گرامی :
  • جهت دسترسی به تمامی امکانات، کالاهای فروشگاه و تخفیفات زماندار لطفا ابتدا ثبت نام نمایید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.
  • اگر به دنبال کالایی هستید و در سایت نمی یابید، حتما با پشتیبانی فروشگاه تماس بگیرید.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات