منو
Your Cart

بازی Beholder Complete Edition - نسخه PS4

Beholder Complete Edition - PS4
Beholder Complete Edition - PS4
Beholder Complete Edition - PS4
Beholder Complete Edition - PS4
Beholder Complete Edition - PS4
Beholder Complete Edition - PS4
Beholder Complete Edition - PS4
Beholder Complete Edition - PS4
Beholder Complete Edition - PS4
Beholder Complete Edition - PS4
بازی Beholder Complete Edition - نسخه PS4
  • وصعیت موجودی: ناموجود
  • مدل: بازی PS4
  • مرکز ارسال: شعبه اصلی
  • گارانتی: اصالت و سلامت فیزیکی کالا
اتمام موجودی

گزینه های موجود

مقامات هر کشوری در هر دوره‌ی زمانی و تاریخی مختلف سعی کرده‌اند به شیوه‌ی خاصی بر مردم خود حکومت کنند. برای مثال تعدادی از آن‌ها پادشاهی، عده‌ای دیگر دموکراسی و برخی جمهوری‌خواهی را برگزیدند. از طرفی، مردم بعضی از کشورها نیز نسبت به حکومت خود اعتراض داشته و دست به شورش زدند تا از طریق انقلاب خود را از دست حکومت‌های خودکامه نجات بدهند. شرکت بازی‌سازی Warm Lamp Games با الگوبرداری از همین دوره‌های تاریخی یک بازی به نام «ناظر» (Beholder) را تولید کرده و Alawar Entertinment آن را در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه کرد و موفق شد نظر مثبت بسیاری از افراد را به سمت خود جذب کند.

 

 

زندگی در دوران خفقان

داستان بازی ناظر در مورد فردی به نام کارل است که به عنوان کارمندی در یک دولت توتالیتاریسم از کشوری خیالی کار می‌کند. قبل از ادامه‌ی بحث بگذارید در رابطه با تمامیت‌خواهی یا توتالیتاریسم توضیحاتی ارائه دهیم. در این نوع حکومت معمولاً همه‌چیز توسط یک نفر رهبری می‌شود و دولت از مأمورین مخفی گسترده‌ای برای نظارت روی مردم بهره می‌برد و داستان نیز در همین رابطه دنبال می‌شود.

 

مقامات این دولت نیز در ابتدای داستان کارل را به عنوان مالکی از یک خانه‌ی مسکونی منتسب می‌کنند. کارل به همراه خانواده‌ی خود به این ساختمان اسباب‌کشی کرده و وظیفه دارد همه‌ی همسایه‌ها را زیر نظر بگیرد و فعالیت‌های آن‌ها را به مقامات بالادستی خود گزارش دهد تا هرگونه احتمال شورش یا مخالفتی از بین برود. از طرفی کشور در دورانی قرار دارد که افرادی قصد انقلاب داشته و بر ضد نظام اقداماتی را انجام می‌دهند.

 

داستان بازی به خوبی روایت می‌شود و حتی کوچک‌ترین تصمیم شما روی پیشبرد آن تأثیر دارد. برای مثال این که کمک کنید انقلاب پیروز شده یا شکست بخورد به شما بستگی خواهد داشت. شاید بد نباشد بدانید با توجه به انتخاب‌هایی که می‌کنید. بیش از ۱۰ پایان مختلف برای بازی در نظر گرفته شده است.

 

داستان افزونه (DLC) بازی نیز در رابطه با یک مدیر ساختمان دیگر است که علیه او توطئه کرده و می‌گویند سنش به ۸۵ سالگی رسیده است و باید بازنشسته شود. با وجود این سن این فرد حتی به ۶۰ نیز نرسیده و می‌داند این مسئله به مرگ وی ختم خواهد شد. پس باید پیش از فرا رسیدن زمان تعیین شده راهی برای نجات خود پیدا کند.

 

 

هر تصمیمی عاقبتی دارد

ناظر یک بازی ماجرایی/ مخفی‌کاری در محیطی ۲ بعدی است که امکان حرکت در عمق را به شما می‌دهد. در تمام طول بازی شما تنها آپارتمان مسکونی خود را مشاهده می‌کنید و همان‌طور که گفته شد وظیفه دارید از همسایه‌هایتان جاسوسی کنید. جمع‌آوری اطلاعات از همسایه‌ها به شیوه‌های مختلفی قابل انجام است. برای این کار باید در فرصت‌های مناسب به داخل خانه‌های آن‌ها رفته و دوربین‌های مخفی کار بگذارید تا بتوانید از کوچک‌ترین تصمیم شما روی روند بازی تأثیر مستقیم می‌گذارد. آن‌ها مدرک جمع کنید. همچنین باید وجب‌به‌وجب خانه را جستجو و مدارکی که نیاز دارید ثبت کرده و گزارش دهید. اگر در زمانی که در خانه‌ی همسایه‌ها هستید گیر بیافتید تنها مجازات شما این است که از خانه بیرون انداخته خواهید شد و مقداری زمان از دست می‌دهید.

 

بازی به همان سادگی که در بالا شرح داده شد، نیست. تقریباً همه‌ی مأموریت‌های بازی زمان‌دار هستند و برای انجام همه‌ی آن‌ها روش‌های مختلفی وجود دارد. از طرفی، شما باید به خانواده‌ی خود نیز رسیدگی کنید. در غیر این صورت، آن‌ها ممکن است زندگی خود را از دست بدهند. برای مثال مارتا، دختر خانواده مریضی سختی می‌گیرد و شما باید همه‌ی تلاش خود را برای بهبود وی به کار بگیرید. همچنین در بالا گفته شد کوچک‌ترین تصمیم شما روی روند بازی تأثیر مستقیم می‌گذارد. برای مثال، شما می‌توانید در یک مورد مچ یکی از مستأجرها را گرفته و در قبال دریافت رشوه سکوت کنید؛ اما در نتیجه‌ی این کار قتلی رخ می‌دهد. از طرفی امکان این که این مسئله را گزارش داده و باعث دستگیری وی بشوید نیز وجود دارد تا جان همسایه‌های خود را نجات بدهید. یا در موردی دیگر می‌توانید حقیقت شغلی خود را برای همسایه فاش ساخته به اعضای آن کمک کنید یا با مدارکی که از وی دارید باعث دستگیری آن‌ها بشوید.

 

همان‌طور که متوجه شده‌اید، شما از طریق نظارت با دوربین‌ها و سرک کشیدن در خانه‌ها یا گفتگو بازی را پیش می‌برید. این که در رابطه با کارهای آن‌ها گزارش بدهید یا همه‌چیز را نادیده بگیرید کاملاً به شما بستگی دارد. بد نیست بدانید حتی امکان جاسوسی از خانواده‌ی خود، لو دادن و دستگیر شدن آن‌ها نیز وجود دارد. از طرفی، باید مراقب زمان خود نیز باشید؛ زیرا تقریباً هرگز متوقف نمی‌شود. فرقی نمی‌کند در منوی پرونده‌ها باشید یا کوله‌پشتی، زمان به حرکت خود ادامه می‌دهد و برای متوقف سازی آن خودتان باید دکمه‌ی توقف بازی را فشار بدهید. پس نمی‌توانید با خیال راحت به نوشتن پرونده‌ها یا چرخ زدن میان منوها بپردازید.

 

در بازی ناظر، دو وجه رایج مختلف وجود دارد که هر یک برای کاری به درد می‌خورند. اولین آن‌ها اعتبارتان است. طرز برخورد شما با خانواده، همسایه‌ها و انجام مأموریت‌ها، باعث افزایش یا کاهش آن می‌شود. با استفاده از این اعتبار شما می‌توانید دوربین‌های مداربسته‌ی مختلفی را برای نصب در خانه‌ها خریداری کنید یا از مستأجرهای خود حرف بکشید. وجه دوم که اصلی‌ترین و حیاتی‌ترین عنصر بازی به حساب می‌آید، همان دلار است. انجام مأموریت‌ها، جمع‌آوری مدارک و گزارش آن‌ها یا سرقت لوازم همسایه‌ها باعث افزایش آن می‌شود. درست متوجه شدید، شما حتی امکان دزدی از مستأجرهای خود را نیز دارید؛ اما باید در انجام این کار دقت کنید؛ زیرا در صورت تکرار بیش از حد پلیس به سراغ شما می‌آید و باید برای خلاصی از دست آن‌ها پول یا اعتبار خود را خرج کنید.

 

 

از طرفی کسب درآمد در بازی ناظر بسیار مشکل و خرج کردن آن به شدت مشکل‌تر است. برای مثال درمان مریضی مارتا هزاران دلار نیاز دارد. به طور همزمان پاتریک پسر خانواده نیز برای دانشگاه و عشق خود وجوه سنگینی را طلب می‌کند و آنا همسر کارل نیز درخواست‌هایی در زمینه خرید لوازم مختلف از شما می‌خواهد.

 

در بازی یک فروشنده‌ی بازار سیاه هم وجود دارد که می‌توانید برای خرید و فروش به وی مراجعه کنید که البته قیمت اجناس آن بسیار گران بوده و بسیار ارزان اشیا شما را می‌خرد. همان‌طور که می‌بینید کار سختی را برای ایجاد تعادل بین شغل و زندگی شخصی در پیش خواهید داشت. پس بهتر است مراقب باشید، چون امکان ذخیره‌سازی اختیاری بازی را ندارید. بهتر است در نهایت به این نکته اشاره شود که ۲ درجه‌ی سختی مختلف در بازی وجود دارند و در صورت انتخاب حالت سختی بالا با شرایط بسیار دشوارتری از نظر مالی و زمانی مواجه خواهید شد.

 

بازی با وجود همه‌ی خوبی‌هایی که دارد از مشکلاتی رنج می‌برد که در مواردی حتی لذت بازی را خراب می‌کنند. برای مثال، زمانی بعضی مواقع زمانی که مستأجرها از در خانه خارج می‌شوند، در تا ابد باز باقی می‌ماند و دیگر شما امکان ورود به خانه، در زدن یا دیدن از سوراخ کلید را ندارید. از طرفی، ممکن است هنگامی که در می‌زنید و جلوی در می‌آیند، همان‌جا فریز شده و دیگر تکان نخورند. تنها راه‌حل برطرف سازی این مشکل بیرون زدن و شروع دوباره از آخرین چک‌پوینت است و به همین سبب ممکن است بخش عظیمی از پیشرفت‌های خود را از دست بدهید. همچنین، اگر درب خانه‌ای را بزنید کسی که به در نزدیک‌تر است آن را باز می‌کند و متأسفانه اگر با فرد دیگر کار داشته باشید نمی‌توانید درخواست کنید وی به جلوی در بیاید. به همین دلیل، باید صبر کنید تا از نظر موقعیتی به در نزدیک شده یا خارج شود که خود به تنهایی زمان و اعصاب بسیاری از شما تلف می‌کند.

 

از آن‌جایی که شما و همسایه‌ها امکان حرکت در عمق را داشته و می‌توانید از داخل یکدیگر نیز عبور کنید، مشکل دیگری به وجود می‌آید. در بعضی مواقع مشاهده می‌کنید که دو یا تعدادی بیشتر از افراد در یک خط یا داخل یکدیگر قرارگرفته‌اند و جلو و عقب رفتن و برقراری ارتباط با فرد مورد نظر را سخت یا غیرممکن می‌کند. گذشته از این، زمان‌بندی چند عدد از مأموریت‌ها نیز به خوبی تنظیم نشده و در هنگام پایان درخواست، ممکن است همسایه شما در بیرون از خانه قرار داشته باشد و همین مسئله باعث شود تا کار را از دست بدهید.

 

اگر تا به این‌جای مطلب فکر می‌کنید با عنوان سختی طرف هستید با دیدن افزونه‌ی بازی دیدگاه‌تان کاملاً تغییر خواهد کرد؛ زیرا برای مثال در این محتوای اضافی دو عدد از همسایه‌ها کودکانی دارند که در اکثر مواقع خانه هستند و نفوذ به خانه‌ها را به شدت مشکل می‌کنند.

 

 

زندگی در فضایی تاریک

با وجود این که بازی از گرافیک ساده‌ای بهره می‌برد، در طراحی محیط آن از رنگ‌های تیره استفاده شده و به خوبی حس دورانی را که همه‌چیز تحت کنترل است و از همه جاسوسی می‌شود را به کاربر منتقل می‌کند. بازی در هر دو حالت خانگی و قابل‌حمل به خوبی اجرا می‌گردد؛ اما مدت نسبتاً زیادی را برای بارگذاری محتوا باید منتظر بمانید.

 

صداگذاری و موسیقی بازی نیز به خوبی در راستای انتقال حس خفقان انجام گرفته است. البته، باید ذکر کرد به جز فرد راوی که در میان پرده‌ها صحبت می‌کند. همه‌ی مکالمه‌ها با جعبه‌ی دیالوگ انجام می‌شود و تنها اصواتی بی‌معنی به گوش خواهد رسید.

 

 

خیاط، خائن، سرباز و جاسوس

ناظر یک بازی ماجرایی کاملاً متفاوت است که تجربه‌ای منحصربه‌فرد را برای شما رقم می‌زند؛ بنابر این، اگر حوصله‌ی فکر کردن و سریع عمل کردن را دارید، انجام این برای شما ضروری خواهد بود. بخش اصلی بازی ناظر را می‌توانید در ۵ ساعت انجام دهید. همچنین اگر بخواهید همه‌ی مأموریت‌های اصلی و فرعی را با هم انجام دهید، این زمان به ۲۰ ساعت افزایش پیدا می‌کند؛ اما توجه داشته باشید که تصمیم‌های شما ممکن است باعث شود در کمتر از یک ساعت کشته شوید و بازی به پایان برسد؛ اما با توجه به این که کوچک‌ترین کاری تاثیر مستقیم روی بازی دارد، ارزش تکرار آن به شدت افزایش پیدا می‌کند.

مشخصات بازی
تاریخ انتشار ۱۰ آذر 1398
توسعه دهنده Warm Lamp Games
ناشر Curve Digital
سبک ماجرایی - معمایی
رده بندی سنی بالای 12 سال
تعداد پلیر چند نفره تک نفره
مالتی پلیر - آنلاین ندارد
تعداد دیسک 1
ویژگی این نسخه محتوی بسته الحاقی The Blissful Sleep

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

پرسش و پاسخ

هیچ پرسش و پاسخی برای این کالا وجود ندارد

کاربر گرامی :
  • جهت دسترسی به تمامی امکانات، کالاها و تخفیفات ویژه اعضاء حتما  ثبت نام نمایید یا وارد حساب کاربری خود شوید.

  • اگر به دنبال کالایی هستید و در سایت نمی یابید، حتما با پشتیبانی فروشگاه تماس بگیرید.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات