منو
سبد خرید شما

بازی Doom - نسخه PS4

خرید بازی PS4 - Doom - PS4
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
کارکرده
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
خرید بازی PS4 - Doom - PS4
بازی Doom - نسخه PS4
  • وصعیت موجودی: ناموجود
  • امتیاز خرید: 15
  • نوع کالا: بازی PS4
  • گارانتی: اصالت و سلامت کالا
اتمام موجودی
امتیازهای جایزه لازم برای خرید این کالا: 1100

گزینه های موجود

در بازی گیمر کنترل یک تفنگدار را بر عهده دارد که باید با شیاطین آزاد شده از جهنم که در پایگاه شرکت Union Aerospace در مریخ رها شده‌اند، مبارزه کند. گیم پلی بازی با داشتن اکشن سریع‌تر و مراحل بازتر، شباهت زیادی به دو بازی اول سری نسبت به گیم پلی کند ترس و بقای بازی Doom 3 دارد. در بازی همچنین، بخش‌های پلتفرمینگ، آپگرید کاراکتر و قابلیت انجام حرکت glory kill برای کشتن دشمنان وجود دارد. بازی دارای بخش چند نفره نیز است و بخش طراحی مپپ snapMap نیز در بازی گنجانده شده است.

 

بازی Doom تحت عنوان Doom 4 در سال 2008 معرفی شد و پس از گذشتن از چندین چرخه تولید و طراحی، پروسه ساخت آن در سال 2011 از دوباره آغاز شد و در سال 2014 تحت نام Doom معرفی شد. بازی به صورت آزمایشی در اختیار افرادی که بازی Wolfenstein: The New Order را خریداری کدند قرار گرفت. میک گوردون موسیقی بازی را نوشت و بن اف کارنی، کریس هایت و چد ماسهولدر نیز در ساخت موسیقی بازی همکاری کردند.

 

 

بازی Doom با استقبال خوب منتقدان و گیمرها مواجه شد. بخش تک نفره، گرافیک و گیم پلی بازی مورد ستایش قرار گرفتند و منتقدان از احیای فضای بازی اولیه Doom و بازی‌های شوتر دهه 90 میلادی تقدیر کردند و بخش چند نفره نیز مورد هجمه منتقدان قرار گرفت. این بازی برای هفته‌ها، از جمله پرفروش‌ترین بازی‌های آمریکا و بریتانیا بود و تا چندین هفته پس از عرضه، 500 هزار  نسخه از آن برای کامپیوترهای شخصی به فروش رفت.

 

به گفته مارتی استراتون، تهیه کننده اجرایی بازی، عوامل اصلی موفقیت بخش تک نفره بازی Doom، شیاطین ترسناک، اسلحه بسیار بزرگ و مبارزات بسیار سریع هستند. بازی به گیم اجازه می‌دهد تا حرکاتی مانند پرش دوگانه و بالا رفتن از لبه‌ها را در محیط مرکز تحقیقاتی کمپانی UAC، سیاره مریخ و جهنم انجام دهد و مبارزات بازی نیز تمرکز زیادی روی حرکت سریع دارند. سبک مبارزات بازی، «مبارزات رو به جلو» تعریف شده که گیمر را از مخفی شدن بازمی‌دارد و او را در قالب یک شکارچی شیاطین قرار می‌دهد. به جای بازیابی جان، در بازی پک‌های جان و زره تعبیه شده است. سیستم Glory kill در بازی معرفی شده که هنگام ضعیف شدن دشمن، گیمر می‌تواند با انجام یک حرکت، به شیوه‌ای خشن و خونین، او را از همم بدرد و در ازای آن، جان دریافت کند.

 

 

بازی دارای تعداد بسیاری زیادی سلاح است که در بازی قابل یافت هستند و گیمر آزادانه بین آن‌ها انتخاب می‌کند و نیازی به خشاب گذاری نیست. اسلحه‌های قدیمی سری، از جمله سوپر شات گان و BFG 9000 در این بازی حضور دارند. سلاح BFG 9000 گلوله محدود اما قدرت بسیار زیادی دارد. اره برقی نیز در بازی به عنوان سلاح ویژه حضور دارد که برای کار با آن، باید سوخت این سلاح جمع آوری شود و کشتن دشمنان با این سلاح، باعث به دست آمدن گلوله‌های زیاد می‌شود. بسیاری از دشمنان، مانند the revenant، pinky، mancubus و cyberdemon با طراحی جدید، از بازی اول بازگشته‌اند. بخش داستانی بازی Doom تا 13 ساعت طول می‌کشد و سطح سختی ultra nightmare بازی دارای المان permadeath است و با شکست گیمر، بازی باید از اول آغاز شود. بخش تک نفره بازی دارای 13 مپ است.

 

بسیاری از مراحل دارای چندین مسیر و محیط باز هستند و گیمر می‌تواند با گشتن در مراحل، آیتم‌های مخفی را پیدا کند. این آیتم‌ها بخشی از سیستم پیشرفت در بازی هستند و می‌توانند منجر به باز شدن ماد سلاح، سنگ‌های قدرتی و آپگرید زره شوند. امتیاز اسلحه از پهبادهای درون بازی به دست می‌آیند و به گیمر اجازه می‌دهند تا به حالت شلیک مختلف، مانند شلیک انفجاری و سرعت و قدرت شلیک متفاوت دسترسی پیدا کند. حالت شلیک اسلحه با استفاده از توکن سلاح قابل آپگرید است و تنها با انجام چالش‌های خاصی به سطح نهایی می‌رسند. سنگ‌های جادویی گیمر را به مکان‌هایی دارای چالش‌های مبارزه منتقل می‌کنند که پس از پایان، توانایی‌های مختلفی مانند آیتم‌های بهتر به گیمر داده می‌شود. گیمر همچنین می‌تواند زره خود را با توکن‌های خاص تفنگداران مرده آپگرید کرده و جان و زره و گلوله بیشتری به دست آورد. آیتم‌های خاص دیگری مانند اکشن فیگور Doomguy و فایل اطلاعات داستان و کاراکترهای بازی، قابل جمع آوری هستند. همچنین، هر کدام از مراحل بازی، دارای یک دستگیره مخفی هستند که یکی از مراحل قدیمی دو بازی Doom و Doom 2 را باز می‌کنند و در منوی classic maps قابل بازی هستند.

 

 

بخش چند نفره بازی Doom دارای چندین مود مانند team Deathmatch و انواع مختلف آن مانند Soul Harvest، freeze tag، warpath، domination و clean arena است. گیمر می‌تواند از آیتم‌های قدرتی و تله پورت در بازی‌های چند نفره استفاده کند. گیمر با به دست آوردن demon rune تبدیل به یک  قدرتمند می‌شود. در بازی چهار نوع the revenant، the baron of hell، the mancubus و the prowler گنجانده شده است. بازی در زمان عرضه دارای 9 مپ بود.

 

پس از هر بازی، گیمر امتیاز تجربه کسب می‌کند. پس از کسب امتیاز کافی، گیمر لول آپ می‌شود و زره، اسکین، سلاح و آیتم‌های قدرتی جدید برای او باز می‌شوند. کاراکتر و سلاح‌های بازی با اعمال اسکین و رنگ قابل شخصی سازی هستند. همچنین، در بازی آیتم hack module گنجانده شده که قابلیت‌های ویژه یک بار مصرفی را ارائه می‌کنند. در بازی 6 نوع hack module وجود دارد. scout محل دشمنان را برای مدت کوتاهی پس از احیا نشان می‌دهد، vital signs مقدار جان باقیی مانده دشمنان را نشان می‌دهد، retribution به گیمر اجازه می‌دهد تا بازیکنی که را کشته پیدا کند و جان او را ببیند و power seeker گیمر را به محل سلاح قدرتی در بازی راهنمایی می‌کند. زمان پدیدار شدن آیتم‌های قدرتی در بازی با یکک زمان سنج نشان داده می‌شود. گیمر در بخش چند نفره می‌تواند با انجام شکلک‌های برای حریفان کری بخواند و آن‌ها  را مسخره کند.

 

 

بازی Doom دارای یک ابزار ساخت مپ به نام SnapMap است که به گیمر اجازه می‌دهد تا مپ‌های بازی را به دلخواه ساخته و ویرایش کند. با ابزار SnapMap گیمر می‌تواند مراحل تک نفره، چند نفره تیمی و چند نفره رقابتی بسازد. در هنگام ساخت مپ، نمای بازی به نمای بالا تغییر می‌کند. گیمر می‌تواند اتاق و راهرو در مراحل بازی قرار دهد که باید به هم متصل باشند. گیمر همچنین می‌تواند با نمای X-ray مپ بازی را بدون دیوار ببیند. گیمر همچنین می‌تواند دشمنان را به جزز باس‌ها، در مپ قرار دهد. هوش مصنوعی، مشخصات و سرعت حرکت کاراکتر بازی توسط گیمر قابل ویرایش هستند. گیمر همچنین می‌توان افکت‌های گوناگون نورپردازی و محیطی و آیتم‌هایی چون پک سلامتی یا زره در بازی قرار دهد. تنها از مدل‌ها و آیتم‌های درون بازی برای ساخت مپ می‌توان استفاده کرد و گیمر نمی‌تواند مدل‌های خود را بسازد. مراحل قبل از انتشار، قابل آزمایش هستند.

 

بازی همچنین دارای یک دستیار هوش مصنوعی برای افرادی است که به صورت حرفه‌ای به دنبال ساخت مپ نیستند و دشمنان را به صورت خودکار در مپ قرار می‌دهد. گیمر پس از ساخت مپ یا بازی مپ یک گیمر دیگر، امتیاز snap دریافت خواهد کرد و با آن می‌تواند آیتم‌های تزئینی جدید باز کند. گیمر می‌تواند مپ‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارد، به مپ‌های دیگران رأی دهد و حتی مپ‌های دیگر بازیکنان را ویرایش کند.

مشخصات بازی
تاریخ انتشار May 13, 2016
توسعه دهنده id Software
ناشر Bethesda Softworks
سبک شوتر اول شخص
رده بندی سنی بالای 18 سال
تعداد بازیکن 1 نفر
مالتی پلیر - آنلاین سه نفره آنلاین
تعداد دیسک 1
وضعیت محصول کارکرده

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

پرسش و پاسخ

هیچ پرسش و پاسخی برای این کالا وجود ندارد

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات