منو
سبد خرید شما

بازی The Outer Worlds - نسخه PS4

خرید بازی PS4 - The Outer Worlds - PS4
خرید بازی PS4 - The Outer Worlds - PS4
خرید بازی PS4 - The Outer Worlds - PS4
خرید بازی PS4 - The Outer Worlds - PS4
خرید بازی PS4 - The Outer Worlds - PS4
خرید بازی PS4 - The Outer Worlds - PS4
خرید بازی PS4 - The Outer Worlds - PS4
کارکرده
خرید بازی PS4 - The Outer Worlds - PS4
خرید بازی PS4 - The Outer Worlds - PS4
خرید بازی PS4 - The Outer Worlds - PS4
خرید بازی PS4 - The Outer Worlds - PS4
خرید بازی PS4 - The Outer Worlds - PS4
خرید بازی PS4 - The Outer Worlds - PS4
خرید بازی PS4 - The Outer Worlds - PS4
بازی The Outer Worlds - نسخه PS4
  • وصعیت موجودی: ناموجود
  • امتیاز خرید: 10
  • نوع کالا: بازی PS4
  • گارانتی: اصالت و سلامت کالا
اتمام موجودی
امتیازهای جایزه لازم برای خرید این کالا: 800

گزینه های موجود

استودیو Obsidian Entertainment مغز متفکر پشت عناوین محبوبی مثل بازی Fallout: New Vegas و بازی Pillars of Eternity، در حال توسعه عنوانی جدید در سبک RPG است و همانطور که می‌دانید این بازی جدید The Outer Worlds نام دارد. لئونارد بویارسکی (Leonard Boyarsky) و تیم کین (Tim Cain) دو شخصیت مشهور در صنعت بازی‌های ویدیویی که در دهه 90 میلادی نسخه اورجینال بازی Fallout را توسعه دادند، اینبار در پروژه بازی The Outer Worlds باز هم همکار هستند و مدیریت بخش توسعه بازی را به عهده دارند. بازی The Outer Worlds این دو را پس از سال‌ها دوباره همکار کرده و بدون شک یکی از بهترین عناوین سال 2019 خواهد بود.

 

 

داستان از چه قرار است؟

اینطور که پیداست شخصیت اصلی داستان ما در ابتدا سوار بر یک کشتی فضایی عظیم بوده. وظیفه این کشتی حمل و انتقال یک کلونی وسیع از انسان‌ها به سیاره‌ای جدید است، سیاره‌ای در کناره‌های کهکشانی که ما می‌شناسیم. اما داستان جایی قوت می‌گیرد که همه چیز درست پیش نمی‌رود، سفینه در این مسیر راهش را گم می‌کند و از مسیر درست به سمت سیاره منحرف می‌شود. این موضوع باعث می‌شود تا سفر از چیزی که قرار بوده، بیشتر طول بکشد و در این میان ما حدود 70 سال به خواب مصنوعی شده فرو خواهیم رفت. این مدت زمان در دنیای بازی The Outer Worlds هم می‌تواند یک انسان فریز شده را از بین ببرد اما بنا به دلایلی نامشخص شخصیت ما از این فاجعه جان سالم به در می‌برد و همه‌اش را مدیون یک دانشمند است، دانشمندی که تنها به بازگرداندن شما بسنده نکرده و قصد دارد تمام افراد یخ زده در کلونی را به زندگی باز گرداند و در این راه از شما کمک می‌خواهد.

 

نکته جالب اینجاست که این تصمیم اساسی به عهده خودتان است، شما می‌توانید درخواست او را قبول کنید و یا در همان لحظه، این دانشمند را در عوض جایزه‌ای خوب تحویل مجریان قانون دهید. حتی می‌توانید هر دو کار را همزمان انجام دهید و اگر با هیچکدام از این گزینه‌ها خیالتان راحت نمی‌شود، می‌توانید بیخیال همه چیز شوید و به خواست خودتان در محیط بازی بگردید و هر کاری که دوست دارید انجام دهید. در هر حال، داستان اصلی بازی، بسیار انعطاف پذیر است و چندین پایان متفاوت را به شما ارائه می‌دهد و همانطور که می‌دانید این پایان بندی‌ها کاملا به تصمیم‌هایی که در طول بازی می‌گیرید وابسته هستند.

 

در اکثر مواقع داستان بر روی دو سیاره‌ اصلی جریان دارد، اولی سیاره‌ای است که تمدن در آن جای خودش را پیدا کرده و بیشتر محبوب است، دومی حالت طبیعی خودش را حفظ کرده و شاهد زندگی بیگانگان بر روی آن هستیم. خوشبختانه هر دو سیاره با جزئیات کار شده‌اند و هیچ چیز کم ندارند، این سیاره‌ها نمونه بسیار هنری‌تر سیاره‌ها در بازی No Man’s Sky هستند. در کنار این دو سیاره اصلی می‌توانید به ماه و چند ایستگاه فضایی هم دسترسی داشته باشید.

 

هنگامی که اسم یک بازی RPG به زبان می‌آید، همه ما مشتاق می‌شویم تا ببینیم این عنوان جدید چند ساعت گیم پلی دارد و باید چه مقدار زمان صرف بازی کنیم تا بتوانیم همه چیز را قبل از پایان بندی داستان ببینیم و به دست بیاوریم. در باب این موضوع شاهد این هستیم که استودیو Obsidian قصد ندارد انتظارات را بسیار بالا ببرد و بازی را چیزی مانند عنوان KOTOR 2 در نظر می‌گیرد تا یک عنوان عظیم وسیع مثل Skyrim.

 

بهتر است انتظارمان از بازی The Outer Worlds را بر روی 30-40 ساعت گیم‌پلی مفید نگه داریم چرا که به گفته لئونارد بویارسکی این عنوان بزرگ نیست اما قابلیت تکرار دارد: «ما سعی کردیم تمام توانمان را بر روی جزئیات و ارزش تکرار بازی بگذاریم، چرا که این عنوان بر اساس بودجه و توانی که داشتیم ساخته شده است و هیچگاه قرار نبود به یک بازی Open World وسیع تبدیل شود که در آن بتوانید به هر جایی که دوس دارید بروید.»

 

 

آیا بازی Open World است؟

اگر بخواهیم سریع به سراغ اصل مطلب برویم، بهتر است بگوییم که بازی The Outer Worlds چندان هم در سبک Open World جریان ندارد. درست است که شما می‌توانید در محیط بازی گشت و گذار کنید، اما بسته به قسمت‌های مختلف داستان، قسمت‌های متفاوتی از سیاره برای گشت و گذار فعال خواهند بود. در این مناطق مشخص می‌توانید هرچقدر که دوست دارید بگردید و البته ماموریت فرعی انجام دهید.

 

در ادامه باید اشاره کنیم که شما می‌توانید در بین برخی از این بخش‌ها بدون بازگشت به مقر اصلی‌تان، سفر کنید. این سفر‌ها به وسیله یک کشتی فضایی رخ می‌دهند اما نه از آن مدل‌هایی که بتوانید کنترل کنید، مدل این سفینه‌ها با لودینگ‌ همراه است و به جای کنترل سفینه باید منتظر باشید تا به محل جدید منتقل شوید.

 

اگر بخواهیم بازی را با عناوین قبلی استودیو مقایسه کنیم، بهتر است مستقیم به سراغ توضیحاتی که سازندگان به خبرگذاری Kotaku ارائه دادند برویم :«اگر بخواهیم یک نمونه مناسب را برایتان مثال بزنیم، بهتر است بازی Star Wars: Knights of the Old Republic II را به یاد بیاورید، اما اینبار با محیط‌های بزرگتر و البته بیشتر برای گشت و گذار و انجام فعالیت‌های فرعی.»

 

در طول بازی می‌توانید به نقاط زیادی سر بزنید، اما با توجه به خط داستانی، این نقاط دسته بندی شده‌اند و با ترتیب خاصی به سراغشان خواهیم رفت. باید به این موضوع هم اشاره کنیم که، قسمت‌های بدون بازگشت هم در بازی وجود دارند، نقطه‌هایی که بعد از آن همه چیز در بازی تغییر خواهد کرد و دیگر قادر نخواهید بود تا به مکان‌های قبلی بازگردید. علاوه بر این‌ها، سازندگان اشاره کردند که محیط‌های متفاوت دشمن‌های مختلف و آیتم‌های جدید را به شما ارائه خواهند داد.

 

 

تصمیم ‌گیری با خودتان است

همانطور که از استودیو Obsidian انتظار می‌رفت، روش و نحوه انجام مراحل کاملا به خودتان بستگی دارد و چندین راه برای انجام این ماحل وجود دارد. اگر بخواهیم به طور کلی به موارد این حالت اشاره کنیم باید بگوییم که می‌‌توانید ناگهان در میان افراد حریف ظاهر شوید و همه را به گلوله ببندید، از طرف دیگر می‌توانید مخفیانه دخل همه را بیاورید و یا مثل یک سیاستمدار خوب همه چیز را با صحبت کردن حل کنید.

 

اما حالت صحبت کردن مثل بازی‌هایی که می‌شناسیم نیست و برای اینکه بتوانید با حرف زدن از پس مسائل بر بیاید، باید کار‌های خاصی انجام دهید و با گرفتن توانایی‌‌ها و قدرت‌های سخنرانی دستیابی به این حالت ممکن نیست. اکثرا باید در رابطه با شخص مورد نظر اطلاعات جمع کنید و یا یک آیتم خاص مربوط به فرد مشخص شده را پیدا کنید تا بتوانید با حرف زدن او را متقاعد کنید.

 

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که آیا مثل بازی‌های مخفیکاری مانند Dishonored می‌توانید بدون صدمه زدن به کسی بازی را تمام کنید، بهتر است به جمله سازندگان بازی در این رابطه توجه کنید :«هنوز نمی‌دانیم»

 

 

شخصی سازی و ارتقا

برای ارتقا قدرت‌هایتان شش بخش متفاوت در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید Skill Pointهایی که به دست می‌آورید را صرف آن‌ها کنید. هر کدام از این بخش‌ها را می‌توانید تا عدد 100 ارتقا دهید و به نهایت قدرت در آن برسید. قطعاً این توانایی‌ها بر سبک بازی و سیستم مبارزه شما تاثیر خواهند گذاشت، برای مثال سلاح‌های نزدیک‌زن مقدار خاصی صدمه به دشمن وارد می‌کنند و اگر توانایی‌های مربوط به بخش سلاح‌های نزدیک‌زن را بگیرید مقدار این صدمه بیشتر خواهد شد. همان طور که متوجه شدید سیستم ارتقا در بازی بسیار وسیع است و شما می‌توانید با انتخاب‌های درست شخصیتی خاص را برای خودتان شکل دهید که با شخصیت سایر دوستانتان متفاوت باشد.

 

مانند عناوین سابق این سازندگان، Skillها می‌توانند حتی در انتخاب دیالوگ هم به کمکتان بیاییند و اگر Skillهای مناسب را داشته باشید می‌توانید یک دیالوگ احمقانه را انتخاب کنید و بازخورد مثبت دریافت کنید، چرا که با دریافت Skillهای مربوطه، شخصیت شما در کارش حرفه‌ای شده است و نیازی به انتخاب درست ندارد.

 

اینطور که پیداست، با استفاده 20 امتیاز ارتقا برای یکی از این بخش‌ها یک perk دریافت می‌کنید، سازندگان هنوز مشخص نکرده‌اند که با این پرک‌ها چه می‌توان انجام داد، اما قطعاً باید بتوانید قابلیتی خاص را برای خودتان فعال کنید تا شخصیتتان سبک خاص به خودش را پیدا کند.

 

یکی از قابلیت‌های خاصی که در بازی The Outer Worlds وجود دارد و تا به حال در هیچ عنوان بزرگی ندیده‌ایم، دریافت «Flaw» است. این قابلیت کمی ناآشنا است و نیاز به توضیح دارد. همینطور که در بازی جلو می‌روید اتفاقات زیادی برایتان پیش می‌آید و بازی به مرور زمان با سبک بازی شما و ضعف‌هایتان آشنا می‌شود، اینگونه که اگر در طول بازی، زیاد دچار سوختگی شوید، یک flaws برای سوختگی دریافت خواهید کرد. به این معنا که شما از آتش می‌ترسید. قطعاً دریافت این قابلیت عواقبی هم به دنبال خواهد داشت اما در ازای هر flaws که دریافت می‌کنید می‌توانید یک پرک انتخاب کنید تا ضعفتان را بپوشانید.

 

و البته یکی از مهمترین بخش‌های بازی، شخصی سازی خواهد بود. بله شما ظاهر شخصیتتان را می‌سازید و بازی از زاویه اول شخص دنبال می‌شود. در این حالت فقط می‌توانید او را در منو اصلی بازی ببینید.

 

شخصیت شما صدا ندارد

یکی از عادت‌های بدی که سازندگان در این استودیو حفظ کرده‌اند، نداشتن صداپیشه برای شخصیت اصلی داستان است، با رسیدن به انتهای نسل هشتم صداگذاری شخصیت‌ها تبدیل به یکی از استاندار‌ها برای بازی‌سازی شده است و رعایت نکردن این استاندارد از ارزش‌های بازی می‌کاهد. در هرحال بازی با این وضعیت جریان دارد و این در حالی است که بسیاری از قسمت‌های بازی متکی به انتخاب دیالوگ است. دیالوگ‌های متفاوت و متنوعی را در هر گفت‌وگو شاهد هستیم، برخی از این دیالوگ‌ها نیاز به توانایی‌های خاصی دارند که برایتان غیرفعال خواهند بود. این موضوع باعث می‌شود تا بسیاری از بازیکن‌ها به فکر گرفتن این توانایی‌های جدید باشند و یا برای انتخاب دیالوگ قفل شده، از دارو‌های موقتی بالا برنده سطح استفاده کنند.

 

 

سیستم مبارزات

همانطور که متوجه شدید، مبارزات هم با دوربین اول شخص دنبال می‌شود. از اسلحه‌ها می‌توان به سلاح کمری، اسلحه لوله بلند لیزری و تعدادی سلاح عجیب و غریب اشاره کرد، علاوه بر این‌ها چندین سلاح سرد هم در بازی وجود خواهند داشت. شما می‌توانید سلاح‌هایتان را کمی شخصی سازی کنید. با تغییر گلوله‌ها و ارتقا سطح قدرت آن‌ها می‌توانید سلاح مور علاقه‌تان را به اسلحه‌ای مفید‌تر تبدیل کنید.

 

سیستم‌های مبارزات در بازی The Outer Worlds بسیار آشنا و جذاب کار شده‌اند و حتی قادر هستید با سلاحی خاص خصوصیات مربوط به دشمنانتان را بشناسید تا بتوانید به نقاط ضعفشان حمله کنید.

 

در این بازی، همراهانی هم خواهیم داشت که در مواقع نیاز می‌توانند به ما کمک کنند، مانند بازی Mass Effect می‌توانید همراهتان را انتخاب کنید. همین موضوع نشان می‌دهد که این همراهان با یکدیگر فرق دارند و هرکدام قابلیت‌های خاص به خودشان را دارند، پس باید آن‌ها را بشناسیم و بدانیم که در چه مواقعی از کدام یک برای همراهی دعوت کنیم. اعلام شده که هیچ ارتباطی بین شخصیت اصلی و همراهانش شکل نخواهد گرفت.

 

نکته جالب این دوستان همراه این است که باید آن‌ها را راضی نگه دارید وگرنه ممکن است دوستیشان را از دست بدهید، هر کدام از این دوستان، ماموریت‌های فرعی متفاوتی دارند و باید هوایشان را داشته باشید. تمامی این همراهان در همان کشتی فضایی که ابتدا مطلب اشاره کردیم زندگی می‌کنند، جایی که به عنوان مقر اصلی شما شناخته می‌شود. بازی برای کسانی که حوصله کافی برای ارتباط با شخصیت‌های غیر قابل کنترل را ندارند هم فکر کرده و می‌توانید جای آن‌ها را با پرک‌ها و توانایی‌های که می‌گیرید پر کنید.

 

به طور کلی بازی The Outer Worlds عنوانی اشتیاق آور است و بازگشت دو مغز متفکر برای ساخت یک عنوان بسیار هیجان انگیز است. با توجه به سرعت کار و بودجه‌ای که در دست دارند، نباید چندان از المان‌های موجود در بازی خرده گرفت اما به هر حال استاندارد‌هایی به وجود آمده است که رعایت نکردنشان می‌تواند سرنوشت عنوانی به این خوبی را دچار تغییر کند. در هر حال امیدواریم با عنوانی خوب رو به رو باشیم و بتوانیم هر 40 ساعت مفید از گیم پلی بازی را با لذت تجربه کنیم.

مشخصات بازی
تاریخ انتشار October 25, 2019
توسعه دهنده Obsidian Entertainment
ناشر Private Division
سبک اکشن - نقش آفرینی
رده بندی سنی بالای 18 سال
تعداد بازیکن 1
مالتی پلیر - آنلاین ندارد
تعداد دیسک 1
وضعیت محصول کارکرده

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

پرسش و پاسخ

هیچ پرسش و پاسخی برای این کالا وجود ندارد

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات